Smutek w szeregach ekumenii na całym świecie: Poczynania ekumeniczne zahamowane na cały 2020 rok

Screenshot_2

<<Nie ma kasy, możliwości aby rozprzestrzeniać herezję i grzech ekumenizmu w Polsce i na Świecie>>

Z wiadomych przyczyn zarówno światowa agenda ekumenii jak i globalizmu sypie się na naszych oczach. Światowa Rada Kościołów we współpracy z Papieżem i jego agendami przygotowała wiele imprez na ten rok. Jedyna która im wypaliła to Styczniowy “Tydzień Modlitw o Jedność “Chrzescijan”“.

Pastorzy Zielonoświątkowi:Tydzień Modlitw o Jedność “Chrzescijan” w 2020

Zaistniała sytuacja sparaliżowała i cofnie o wiele lat papieską agendę ekumeniczną pośród Protestantów, jak i innych religii. Papież Franciszek nawoływał w Maju br aby inne religie przyłączyły się do nich w celach wspólnych modlitw i rytuałów.

Papież Franciszek na między-religijnej moditwie z Muzułmanami, Hindusami i Buddystami

Pastorzy ekumenicznii w Kościele Zielonoświątkowym, włączając teraźniejszego biskupa Kamińskiego mieli zaplanowane w kalendarzu wiele imprez w katolicyźmie. Ekumeniczne modlitwy w zborach i kościołach katolickich, ekumeniczne imprezy z czytaniem Biblii, wiele koncertów ekumenicznych w całym kraju zostało odwołanych. Nie licząc osobistych(oko w oko), po kryjomu spotkań z katolickimi księżmi, pastorzy KZ szykowali się na liczne spotkania, seminaria, prelekcje, koncerty, seminaria oraz wydarzenia.  ”Protestanckie” zespoły, prowadzące czołowe święta katolickie w ciągu roku- na kolanach.

 

Stan obecy uwsteczni plany katolickie wobec KZ oraz Ruchu Charyzmatycznego o wiele lat. Ekumenicy, w tym niektórzy pastorzy szukają nowych sposobów jak nieść “ekumeniczne światło” dla tego świata by ostatecznie uformować “Eucharystyczną Wspólnotę” ekumeniczną. Takie są założenia Światowej Rady Kościołów od początku jej formacji w 1948 roku.

 

Obecny stan zahamował też z piskiem działalność ekumenicznych/katolickich fundacji, które przygotowywały się by w tym roku odwiedzić wiele zborów Zielonoświątkowych i Charyzmatycznych w celach kwestowania o pomoc finansową.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s