Polska zwraca się do Watykanu(urząd byłej Inkwizycji) po dane, bo lokalne kościoły je skrzętnie ukrywają

Kombinacji z Rzymu nigdy dość. Katolicyzm prowadzi piękną grę w ciuciu-babkę. Obok przesuwania sprawców, zamykania usta ofiarom, prawdziwe dane na temat molestowania są cenniejsze od złota i stąd trzymane w niedostępnych sejfach.


Wyborcza pisze, że to Episkopat Polski odmówił. Czego się boją? Czyżby mizerne setki ofiar to tylko wierzchołek kolosalnej góry lodowej? Czy sytuacja z innych krajów jest taka jak i w Polsce? 


 Kto jednak zajmuje się tego typu sprawami w Watykanie? Była “Święta Inkwizycja”! Po II Soborze Watykańskim (ustanawiającym ekumenizm jako oficjalną doktrynę Rzymu od tej pory), urząd inkwizyji został historycznie przemianowany na Świętą Kongregację Nauki Wiary(1965, Paweł III) a potem znowu w roku 1983,  na Kongregację Nauki Wiary.


Pytanie tylko jedno: Czy to coś da? Jak papież się wymówi od odpowiedzialności i ILE tych danych udzieli, jeśli się zdecyduje? Czy czekają dekady biurokracji i przeciągania spraw po sądach? 

https://wyborcza.pl/7,75398,27245644,komisja-do-spraw-pedofilii-prosi-watykan-o-informacje-o-ksiezach.html?disableRedirects=true
https://www.foxnews.com/world/poland-vatican-data-church-sex-abuse-probes

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s