Tydzień Modlitw o Jedność “Chrześcijan” 2023- czyli herezja w natarciu!!!

Tydzień Modlitw o Jedność “Chrześcijan” 2023- czyli herezja w natarciu!!!

Ekumenizm

Wspólna akcja Watykanu i apostatów ekumenicznych o nazwie Tydzień Modlitw o Jedność “Chrześcijan” 2023 odbędzie się niedługo. O tym, że te dwie grupy to robią można przeczytać na oficjalnej stronie Światowej Rady Kościołów:

“Materiały na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023, przygotowane i opublikowane wspólnie przez Dykasterię ds. Popierania Jedności Chrześcijan i Komisję ds. Wiary i Ustroju Światowej Rady Kościołów”

https://www.oikoumene.org/resources/documents/resources-for-the-week-of-prayer-for-christian-unity-2023

A więc mamy wspólne pranie mózgu przez nich. 

“Kontekst, z którego po raz pierwszy sporządzono te materiały, to następstwa pozasądowego zabójstwa George’a Floyda i procesu policjanta odpowiedzialnego za jego śmierć. Gdy wspólnoty chrześcijańskie w Minnesocie starały się odpowiedzieć na udrękę tych wydarzeń, uznały również swój historyczny współudział w utrwalaniu podziałów, które przyczyniły się do niesprawiedliwości rasowej”

A więc widzimy, jak Światowy Kościół próbuje wmówić nam, że brak ekumenizmu doprowadził do rasizmu i innych niesprawiedliwości. ŚRK jest nośnikiem komunistycznych/ socjalistycznych przesłanek. Od zmiany klimatu, po rasizm i inne rzeczy ten Kościół to narzędzie zmiany świata w modernistycznym/ socjalistycznym kontekście.

Niestety i wysoko postawieni Zielonoświątkowcy maczają palce w tego typu uniach. W poprzednim roku znany Zielonoświątkowiec z USA udzielał się na ich sesjach:

“Podczas sesji tematycznej pozdrowienia od przedstawicieli tradycji zielonoświątkowych przekazał ks. William Wilson przewodniczący Światowej Konferencji Zielonoświątkowej.  Ks. Wilson wskazał na relacyjny charakter jedności, który wynika z pierwotnego wymiaru  jedności człowieka z Jezusem. W postpandemicznym świecie chaosu tak ważne jest zwiastowanie całemu światu Jezusa Chrystusa. Słowa pozdrowień w imieniu Światowego Aliansu Ewangelicznego, którego członkiem jest Alians Ewangeliczny w RP wygłosił bp Thomas Schirmacher. W imieniu ŚRK ks. prof. Ioan Sauca podkreślił zbliżenie z zielonoświątkowcami, jakie nastąpiło w ostatnich latach oraz znaczenie Globalnego Forum Chrześcijańskiego dla rozwoju tych relacji.”

O organizatorach 2023 Tygodnia czytamy tak:

“Minnesota Council of Churches (MCC) jest wyznaniową organizacją członkowską. Dwudziestu siedmiu członków wspólnot ze zborami w Minnesocie pochodzi z wyznań Historic Black, Mainline Protestant, Pentecostal, Peace Church i Grecko-Prawosławnych, a także prezbiterium Dakota (rdzennych Amerykanów). Obecnie głównym celem programu jest przesiedlenie i usługi dla uchodźców, stosunki międzywyznaniowe oraz sprawiedliwość społeczna i rasowa”

Uwaga więc na zwiedzenie i silnie szerzoną herezję ekumeniczną w Kościołach Zielonoświątkowych i Charyzmatycznych. Oni mają tam wszystko przepuszone przez ekumenizm- uwielbienie, kazania…czyli religijny komunizm!

„A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości” 2 List św. Pawła do Tesaloniczan 2

Materiały

Linki:

http://www.christianunity.va/content/unitacristiani/en/settimana-di-preghiera-per-l-unita/week-of-prayer-for-christian-unity-20230.html

http://www.christianunity.va/content/unitacristiani/en/news/2022/semaine-de-priere-pour-l-unite-des-chretiens-2023.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s