Bliżej III Wojnie Światowej: Władimir Putin ogłasza mobilizacje armii i zapowiada referendum zdobytych regionów na Ukrainie

W swoim adresie do narodu Rosji Putin zarządził mobilizację rosjan do wojska oraz zapowiedział nadchodzące referendum dla regionów zdobytych na Ukrainie, aby Ukraińcy mogli zdecydować o ich aneksji do Rosji. Oto pełne przemówienie Putina:

“Obywatele Doniecka i Ługańska, chersońskich i zaporoskich republik ludowych oraz inne osoby wolne od reżimu nazistowskiego.

Będziemy rozmawiać o krokach w obronie naszej suwerenności, woli i chęci naszych obywateli do decydowania o własnej przyszłości, a także o agresywnym bloku państw zachodnich, które za wszelką cenę starają się utrzymać swoją supremację – które próbują blokować i tłumić wszelkie niezależne ośrodki rozwoju, aby w brutalny sposób narzucać swoją wolę innym.

Celem Zachodu jest osłabianie i niszczenie. Otwarcie mówią, że w 1991 roku udało im się podzielić Związek Radziecki, a teraz nadszedł czas na samą Rosję.

Rosja zostanie podzielona na wiele regionów i obszarów, które walczą ze sobą do śmierci.

Mieli te plany od dawna. Wspierali bandy międzynarodowych terrorystów na Kaukazie. Zachęcają NATO do zbliżania się do naszych granic. Jest totalna rusofobia i wieloletnia totalna nienawiść do Rosji.

Przede wszystkim na Ukrainie. Zrobili z Ukraińców mięso armatnie i popchnęli Ukrainę do wojny z naszym krajem

Rozpoczęli wojnę już w 2014 roku, używając wojska przeciwko ludności cywilnej, organizując ludobójstwo, blokadę i terror wobec ludzi, którzy w wyniku przewrotu wojskowego odmówili uznania władzy ukraińskiej.

Jak zwykle odmówili pokojowego rozwiązania kwestii Donbasu i zaczęli domagać się prawa do użycia broni jądrowej. Jak poprzednio stało się jasne, druga wielka ofensywa w Donbasie jest nieunikniona, a decyzja o wyprzedzającej operacji wojskowej była jedyną i absolutnie niezbędną decyzją.

Główny cel uwolnienia całego Donbasu pozostaje bez zmian.

Ługańska Republika Ludowa została całkowicie oczyszczona z nazistów. Walka w Donieckiej Republice Ludowej trwa.

Reżim okupacyjny zrobił głęboką linię obrony i dlatego część naszej armii i jednostki wojskowe Donbasu wykorzystują technologię i ludzi, i krok po kroku uwalniają Doniecką Republikę Ludową, wioska po wsi, i pomagają ludziom, których przestępca zamienił w zakładników reżim

Jak wiadomo, w specjalnej operacji wojskowej bierze udział armia zawodowa, jednak u jej boku walczą jednostki ochotnicze.

Są różnej narodowości, zawodów i wieku. To prawdziwi patrioci, którzy wołaniem serca chronią Rosję i Donbas.

Ministerstwo Obrony otrzymało ode mnie polecenie, aby jak najszybciej ustalić status prawny tych terenów, a także status jednostek donieckiej i ługańskiej republik ludowych.

Muszą być tożsame z wojskiem zawodowym armii rosyjskiej, w tym gwarancje socjalne, zaopatrzenie medyczne i finansowe.

Musimy zwrócić szczególną uwagę na pozyskiwanie jednostek Donbasu przy użyciu technologii i amunicji.

Nasza armia, na podstawie decyzji Ministerstwa Obrony i dowództwa generalnego, uwolniła od neonazistów znaczne terytoria Chersonia i Zaporoża.

W rezultacie istnieje długa linia kontaktu wojskowego – ponad 1000 km.

W Stambule [negocjacjach pokojowych z Ukrainą] bardzo pozytywnie zareagowano na nasze propozycje dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa Rosji”.

Ale było oczywiste, że Zachód nie był zadowolony z pokojowej decyzji, więc po osiągnięciu pewnych kompromisów Ukrainie faktycznie wydano bezpośredni rozkaz podkopania negocjacji.

Reżim kijowski zaczął używać nowych band zagranicznych najemników i nacjonalistów, a armia była szkolona według standardów NATO i faktycznie dowodzona przez zachodnich dowódców.

Reżim represji nasilił się na całej Ukrainie przez wojsko, które w 2014 roku stosowało politykę terroru i zastraszania. Staje się coraz bardziej barbarzyński i straszny.

Terytoria wyzwolone od neonazistów i wyzwolone z wojny, to ziemie noworosyjskie, o których mówimy – regiony chersońskie, ługańskie, donieckie, zaporoskie – widzieliście barbarzyństwo neonazistów na zajętych przez nich regionach.

Banderowie [zwolennicy skrajnie prawicowego przywódcy ukraińskiego] i nazistowscy najemnicy torturują pokojowo nastawionych obywateli.

W donieckiej i ługańskiej republikach ludowych, Zaporożu i Chersoniu przed rozpoczęciem operacji żyło ponad 7,5 miliona ludzi.

Wielu zostało zmuszonych do zostania uchodźcami, ci, którzy pozostali, są nieustannie bombardowani rakietami i artylerią ze strony neonazistów, którzy atakują szpitale, szkoły i tworzą akty terroru wobec pokojowo nastawionych obywateli

Mamy moralne prawo dawać ludziom bliskim nam, którzy są torturowani, musimy dać im szansę decydowania o własnym losie.

Parlament ŁRL i DRL oraz obwodów chersońskiego i zaporoskiego zdecydowały o przeprowadzeniu referendów w sprawie przystąpienia do Rosji i zwróciły się do Rosji o poparcie takiego kroku.

Podkreślam, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby stworzyć bezpieczne warunki do przeprowadzenia referendów, aby ludzie mogli wyrazić swoją wolę i decyzję co do przyszłości. Będą przez nas wspierani.

Drodzy przyjaciele, dziś nasza armia kieruje się na linię frontu przekraczającą 1000 km i stoi nie tylko przed neonazistami, ale zbiorową machiną wojskową całego Zachodu.

W tej sytuacji uważam za konieczne podjęcie następującej decyzji, adekwatnej do zagrożenia, przed którym stoimy.

W obronie naszej ojczyzny, dla zapewnienia jej bezpieczeństwa, integralności terytorialnej, bezpieczeństwa naszego narodu i na wolnych terytoriach uważam za konieczne poparcie decyzji Ministerstwa Obrony i dowództwa generalnego o częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej.

Podkreślam, że jest to częściowa mobilizacja. Werbowani zostaną tylko ci, którzy aktualnie znajdują się w rezerwie, a także ci, którzy służyli w wojsku i posiadają określone umiejętności wojskowe. Przejdą dodatkowe przeszkolenie wojskowe, uwzględniające specjalną operację wojskową.

Dekret został podpisany, oficjalnie powiadomione zostaną izby zgromadzenia federalnego i Duma.

Mobilizacja rozpocznie się dzisiaj 21 września, zlecam szefom regionów udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy komisarzom wojskowym. Podkreślam, że obywatele rosyjscy powołani w ramach mobilizacji dostaną wszelkie gwarancje, wszelkie korzyści od pełniących służbę kontraktową

Dekret o częściowej mobilizacji zawiera dodatkowe środki zabezpieczenia państwowych zamówień obronnych w zakresie techniki wojskowej oraz dodatkowe możliwości jej produkcji.

Wszystkie sprawy finansowe związane z zaopatrzeniem fabryk obronnych zostaną rozwiązane bez zwłoki.

W swojej agresywnej antyrosyjskiej polityce Zachód przekroczył wszystkie granice.

Ciągle słyszymy groźby pod adresem naszego narodu, a niektórzy nieodpowiedzialni politycy na Zachodzie mówią nie tylko o zapewnieniu Ukrainie systemów wojskowych dalekiego zasięgu, które będą w stanie uderzyć w Rosję – to już się dzieje, mówimy o regionach przygranicznych, w Biełgorod i systemy wykorzystujące strategiczne drony, samoloty, robią rekonesans na południu.

W Waszyngtonie i Brukseli planuje się przeniesienie akcji militarnej na terytorium Rosji.

Nie mówi się tylko o zniszczeniu Rosji na polu bitwy, mówi się o politycznej, kulturalnej i wszystkich innych rodzajach suwerenności z całkowitą grabieżą. Teraz mówią o szantażu nuklearnym.

Ostrzelano elektrownię jądrową Zaporoże. Również wysoki przedstawiciel czołowych państw NATO mówił, że użycie broni jądrowej przeciwko Rosji może być dopuszczalne.

Tym, którzy wypowiadają się w taki sposób, przypomnimy, że nasz kraj też dysponuje różnorodną bronią rażenia, a pod względem niektórych elementów jest ona nawet nowocześniejsza niż natowskie.

Jeśli istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla integralności terytorialnej naszego kraju i ochrony naszego narodu, z pewnością wykorzystamy wszystkie dostępne nam środki. Nie blefuję.

Obywatele Rosji mogą być pewni, że zapewniona zostanie integralność terytorialna naszej ojczyzny, nasza niezależność i bezpieczeństwo. Podkreślam – wszelkimi dostępnymi nam środkami

A ci, którzy próbują nas szantażować bronią nuklearną, powinni wiedzieć, że stoły mogą się odwrócić

W naszej historycznej tradycji naszym ludziom było przeznaczeniem powstrzymanie tych, którzy próbują podporządkować sobie naszą ojczyznę i stanie się to teraz.

Wierzę w twoje wsparcie“

Jak ktoś zna Rosyjski to może obejrzeć Putina i wysłuchać tego przemówienia:

Inne:

Biskup Marek Kamiński liderem Europejskich Zielonoświątkowców w 2022

Georgia Guidestones- monument ku czci Nowego Porządku Świata jest zrujnowany

Obalić prawa szatana w narodzie 2022

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Podróże w czasie?

Gorszyciel Świętych ruszył przeciwko Kościołowi jak i światu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s