Davos 2022 czyli co tam panie globalne Elity planują na przyszłość dla nas?

Elity spotykają się i w tym roku (22—26 maja 2022 )aby obgadać globalne plany na najbliższe lata. Poniżej zamieszczam link w celu przesłuchania poszczególnych sesji.

https://www.weforum.org/events/world-economic-forum-annual-meeting-2022/programme

Najciekawsze z sesji oraz ich opis po polsku:

Broń ekonomiczna: zastosowania i skuteczność sankcji

Prelegenci: Adam Tooze, Eric Cantor, Julia Svyrydenko, Ann Wagner, John Morrison

23 maja 2022 08:45 – 09:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

W Iranie, a teraz w Rosji, szeroko zakrojone sankcje gospodarcze są wykorzystywane jako podstawowe narzędzie realizacji celów geobezpieczeństwa. Jak skuteczne są sankcje jako źródło dźwigni i jakie krótko- i długoterminowe konsekwencje ekonomiczne, a także niezamierzone skutki uboczne, powinni rozważyć przywódcy?

To jest sesja transmitowana na żywo.

==

Przyszłość globalizacji

Prelegenci: Thorold Barker, Nicolas Aguzin, Tarek Sultan, Pamela Coke-Hamilton, Loic Tassel

23 maja 202209:45 – 10:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Globalizacja gospodarcza przyczyniła się do 30-letniego okresu stałego wzrostu, który podniósł standard życia ponad miliarda ludzi. Ale co oznacza globalizacja w 2022 roku? Czy w czasach hiperłączności w świecie wirtualnym będzie to era deglobalizacji w świecie fizycznym?

Utracone pokolenie postępu: osiągnięcie równości płci

Prelegenci: Hadley Gamble, Stephen P. MacMillan, Jonas Prising, Stephanie Trautman, Gabriela Bucher

23 maja 202210:00 – 10:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Zakłócenia z ostatnich dwóch lat ujawniły kruchość postępów w zmniejszaniu różnic między płciami, ponieważ oczekiwany czas do osiągnięcia parytetu wydłużył się ze 100 do 136 lat.

Czy możliwe jest odnowienie poczucia naglącej potrzeby parytetu płci na stałe w celu ożywienia gospodarczego po pandemii i jakie inwestycje są potrzebne?

Reagowanie na kryzys humanitarny na Ukrainie

Prelegenci: Heba Aly, Yevheniia Kravchuk, Fedir Serdiuk, Roksolana Pidlasa

23 maja 202210:00 – 10:30 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Od rosyjskiej inwazji 24 lutego potrzeby humanitarne na Ukrainie wzrosły do bezprecedensowego poziomu. Intensywna eskalacja militarna spowodowała utratę życia, przymusowe wysiedlenie ludności cywilnej, poważne zniszczenia infrastruktury oraz zakłócenia w handlu krajowym i produkcji żywności.

Jak społeczność humanitarna odpowiada na pilne potrzeby i jaki jest plan długoterminowy?

Specjalne przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Prelegenci: Wołodymyr Zełenskij, Klaus Schwab

Uniknięcie globalnego kryzysu żywnościowego

Prelegenci: Le Minh Khai, Julia Chatterley, Philip Isdor Mpango, David Beasley, J. Erik Fyrwald, Mariam Mohammed Saeed Al Mheiri

23 maja 202213:00 – 13:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Świat może stanąć w obliczu najgorszego kryzysu żywnościowego od dziesięcioleci, napędzanego złożonymi skutkami COVID-19, zmianami klimatycznymi i konfliktami, takimi jak wojna na Ukrainie, zaostrzającymi i tak gwałtownie rosnące ceny żywności i energii oraz dotkliwy głód.

Jakie globalne priorytety i działania biznesowe są niezbędne, aby złagodzić te globalne wstrząsy i zająć się powiązanymi zagrożeniami zagrażającymi systemom żywnościowym na całym świecie?

Rosja: co dalej?

Prelegenci: Ian Bremmer, Alexander Stubb, Samir Saran, Karin von Hippel

23 maja 202213:15 – 14:00CEST

Audio

język angielski

OPIS

W odpowiedzi na wojnę na Ukrainie Rosja jest coraz bardziej izolowana politycznie i gospodarczo, co oznacza koniec pewnej ery. Co dalej z Rosją i jaki będzie szerszy wpływ jej izolacji na gospodarkę światową?

Przemyślenie i rewitalizacja podróży i turystyki

Głos zabrali: Keir Simmons, Anthony Capuano, Hajfa Bint Mohammed Al Saud, S Iswaran, Ruzwana Bashir, Luis Rodolfo Abinader Corona

23 maja 202213:30 – 14:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

COVID-19 poważnie wpłynął na podróże i turystykę, przynosząc oba biliony dolarów PKB i ponad 60 milionów miejsc pracy utraconych w 2020 r., a sektor jest teraz zagrożony konfliktem.

Jakie polityki i działania mogą zmienić i ożywić sektor?

Sprawiedliwe reakcje na zakończenie pandemii

Prelegenci: Matthew K. Kaminski, Seth F. Berkley, Gabriela Bucher, Jeremy Farrar, Amitabh Kant, Stéphane Bancel

23 maja 202214:15 – 15:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

Od testów po leczenie i szczepionki, mamy narzędzia do opanowania pandemii, ale tylko wtedy, gdy użyjemy ich właściwie i sprawiedliwie się nimi podzielimy.

W jaki sposób przywódcy mogą zapewnić sprawiedliwą podaż tych narzędzi, aby zwiększyć odporność populacji, chronić systemy opieki zdrowotnej i umożliwić ponowne otwarcie gospodarek?

Globalna perspektywa cyberbezpieczeństwa

Prelegenci: Karen Tso, Chander Prakash Gurnani, Jürgen Stock, Josephine Teo, Robert M. Lee

23 maja 202214:30 – 15:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

Raport Global Cybersecurity Outlook Światowego Forum Ekonomicznego wskazuje, że cyberataki na całym świecie wzrosły o 125% w 2021 r., a dowody wskazują na stały wzrost do 2022 r. W tym szybko zmieniającym się krajobrazie przywódcy muszą przyjąć strategiczne podejście do zagrożeń cybernetycznych.

Jak liderzy mogą lepiej przygotować się na przyszłe cyberwstrząsy? Jakie indywidualne i zbiorowe działania będą wspierać bezpieczniejszy i bardziej odporny ekosystem cyfrowy?

Zimna wojna 2.0

Głos zabrali: Manuela Kasper-Claridge, Ivanna Klympush-Tsintsadze, Michael McCaul, Kishore Mahbubani, Ian Bremmer

23 maja 202214:45 – 15:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Zachód zjednoczył się przeciwko Rosji po inwazji na Ukrainę, a strategiczna rywalizacja między Stanami Zjednoczonymi a Chinami nadal się pogłębia.

Czy kształtuje się nowa zimna wojna i co można zrobić, aby zminimalizować ryzyko konfliktu?

Niebieska żywność dla zrównoważonej przyszłości

Prelegenci: Gustavo Manrique Miranda, Magdalena Skipper, Jim Leape, Elizabeth Cousens, Jane Nelson

23 maja 2022 16:00 – 16:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Niebieska żywność stanowi obiecujące rozwiązanie wyzwania, jakim jest zrównoważone wyżywienie rosnącej populacji na świecie, a jednocześnie wnosi pozytywny wkład w bezpieczeństwo żywnościowe, odżywianie, wzrost gospodarczy i zatrudnienie.

Jakie polityki i partnerstwa są potrzebne, aby wykorzystać potencjał zrównoważonej produkcji żywności pochodzenia wodnego?

Odblokowywanie starożytnej mądrości poprzez rozszerzoną rzeczywistość

Prelegenci: Sam McCracken, Mikaela Jade

23 maja 202216:15 – 16:45CEST

Audio

język angielski

OPIS

Rdzenni opowiadanie historii jest potężnym narzędziem ochrony dziedzictwa biokulturowego i różnorodności. Historie mogą dać głos dzikiej przyrodzie i naturze, łącząc ludzi z ich środowiskiem.

W tej sesji dołącz do uhonorowanej nagrodą Fundacji Schwab Mikaeli Jade, która ożywia odległe i starożytne historie za pomocą najnowocześniejszej technologii cyfrowej.

Miasto po pandemii: nie tak jak zwykle

Prelegenci: Cristina Gamboa, Anna König Jerlmyr, Francis Suarez, Ian Leslie Edwards, Christian Ulbrich, Maimunah Mohd Sharif

23 maja 202217:45 – 18:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Miasta na całym świecie przechodzą gwałtowne zmiany, dostosowując się do nowych sposobów pracy, migracji, niestabilności geopolitycznej, zmian demograficznych, zmian klimatycznych i innych wyzwań. Jednocześnie społeczności miejskie przygotowują się na falę nowych bodźców ekonomicznych i wydatków na infrastrukturę. W jaki sposób rząd i biznes mogą wspierać i umożliwiać tworzenie bardziej odpornych miast i gospodarek miejskich?

Cyfrowe waluty banku centralnego

Prelegenci: Julia Chatterley, Kristalina Georgieva, Sethaput Suthiwartnarueput, François Villeroy de Galhau, Axel Lehmann

23 maja 2022 18:00 – 18:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Cyfrowe waluty banku centralnego (CBDC) mają potencjał do przekształcenia systemów finansowych, zmieniając krajobraz płatności i bankowości. Więcej krajów eksperymentuje z CBDC, a niektóre zaczynają wprowadzać je na rynek, potencjalnie oferując lekcje dla reszty świata.

Jakie są makroekonomiczne i geopolityczne implikacje związane z wprowadzeniem CBDC? W jaki sposób sektor publiczny i prywatny mogą współpracować, aby zapewnić, że rozwój CBDC ostatecznie przyniesie korzyści konsumentom i zminimalizuje ryzyko dla stabilności finansowej?

Obejmowanie działań adaptacyjnych do klimatu

Głos zabrali: Alok Sharma, M. Sanjayan, Emily Shuckburgh, Sheldon Whitehouse, Aaditya Thackeray, Bart De Smet, Sameh Shoukry

23 maja 2022 18:00 – 19:00 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Chociaż szybka dekarbonizacja, aby osiągnąć zero netto do 2050 r., pozostaje koniecznością, pomoc szacowanej na 3,6 miliarda ludzi żyjących w wrażliwych kontekstach w przystosowaniu się do zmian klimatu jest również pilnym globalnym priorytetem.

W jaki sposób partnerstwa publiczno-prywatne w obszarach takich jak technologia, finanse i innowacje mogą zarówno tworzyć wartość biznesową, jak i wzmacniać adaptację do zmiany klimatu?

Przeprojektowany globalny system podatkowy

Prelegenci: Geoff Cutmore, Gabriela Bucher, Stefanie Stancheva, Mathias Cormann

24 maja 202208:45 – 09:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Po dziesięcioleciach wyścigu do dna w zakresie opodatkowania osób prawnych, ponad 140 krajów i jurysdykcji osiągnęło przełomowe porozumienie w sprawie wprowadzenia globalnej minimalnej stawki podatku od osób prawnych w wysokości 15%. Jak możemy sprostać wyzwaniom podatkowym wynikającym z cyfryzacji gospodarki i zaprojektować efektywne globalne opodatkowanie w celu finansowania gospodarki sprzyjającej włączeniu społecznemu i bardziej sprawiedliwej?

Dorastanie w pandemii

PRZEGLĄD

24 maja 2022 w godz. 09:00 – 10:30 CEST

Pandemia zakłóciła całe nasze życie. Szczególnie młodzi ludzie – w trakcie edukacji, budowania relacji i rozwijania poczucia siebie – dotknęli wyzwania związane z izolacją.

Jak możemy pomóc temu pokoleniu poradzić sobie ze skutkami pandemii i osiągnąć pełny potencjał?

Reagowanie na nowe przepływy migracyjne w Europie

Prelegenci: Sasha Vakulina, Margaritis Schinas, Becky Frankiewicz, Natalia Gavrilița

24 maja 202209:00 – 09:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Inwazja na Ukrainę spowodowała przesiedlenie milionów ludzi zarówno wewnętrznie, jak i napływem uchodźców do reszty Europy. Jakie działania powinni podjąć europejscy decydenci i liderzy biznesu, aby zareagować na bezpośrednie i długoterminowe humanitarne konsekwencje kryzysu na Ukrainie?

Rozwój gospodarki domowej?

Prelegenci: Jennifer Schenker, Francis Suarez, Mark Edward Rose, Claudia Azevedo, Ahmed Ismail

24 maja 202210:45 – 11:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Sprzedaż detaliczna online osiąga lepsze wyniki niż sprzedaż stacjonarna, napędzana głównie przez duże zmiany w pracy i wzorcach dojazdów.

Jak wygląda przyszłość handlu – i przestrzeni handlowej – i jakie są tego konsekwencje dla społeczności, konsumentów i biznesu?

Praca hybrydowa: co dalej?

Prelegenci: Erik Brynjolfsson, Christy Hoffman, Lynda Gratton, Chano Fernandez, Daniel Meuser

24 maja 202211:15 – 12:00 CEST

Audio

język angielski

OPIS

W sytuacji, gdy setki milionów pracowników pracuje obecnie w hybrydowym miejscu pracy, jakie wnioski wyciągnięto do tej pory i jakie są implikacje nowej ery pracy?

Special Address by Jens Stoltenberg, Secretary-General, North Atlantic Treaty Organization

Speakers: Jens Stoltenberg, Børge Brende

Podróż ku równości rasowej

Prelegenci: Cheryl L. Dorsey, Alex Liu, Pamela Chan, Winnie Byanyima

24 maja 202212:30 – 13:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

W szczytowym momencie globalnego ruchu Black Lives Matter, antyazjatyckich ataków i nierówności rasowych ujawnionych przez pandemię COVID-19, wiele firm zobowiązało się do lepszego zaangażowania w różnorodność, sprawiedliwość i integrację.

Jakie postępy osiągnięto w realizacji tych obietnic dwa lata później i co jeszcze należy zrobić, aby pomóc firmom osiągnąć cel sprawiedliwości rasowej w miejscu pracy i w społeczeństwie?

Szok kulturowy

Prelegenci: Jeanne Bourgault, Platon, Anna König Jerlmyr, Amr Al Madani

24 maja 202213:30 – 14:00CEST

Audio

język angielski

OPIS

Działalność kulturalna była jedną z najbardziej dotkniętych ograniczeniami wprowadzonymi w celu powstrzymania COVID-19. To spotęgowało istniejące trudności w zarabianiu na życie w tym sektorze dla artystów i spadek dochodów przemysłu kulturalnego.

Czy tracimy z oczu rolę sztuki i kultury w podtrzymywaniu prężnych i kreatywnych społeczeństw?

Przyszłość krypto: widok z Miami

Prelegenci: Enrique Acevedo, Francis Suarez, Sheila Warren

24 maja 202215:00 – 15:30 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Crypto miało kolejkę górską od dwóch lat, a wiele monet pomnożyło swoją wartość w latach 2020-2021, tylko po to, by stracić większość zysków w zeszłym miesiącu. Miami w tym samym czasie stało się gorącym punktem kryptowalut. Jak wygląda przyszłość kryptowalut i jednego z najszybciej rozwijających się centrów?

Rozmowa z Satyą Nadellą, dyrektorem generalnym Microsoft

Prelegenci: Klaus Schwab, Satya Nadella

24 maja 202215:30 – 16:00 CEST

Zabezpieczanie Europy

Prelegenci: Andriy Yermak, Francine Lacqua, Alexander De Croo, Stevo Pendarovski, Kajsa Ollongren, Jens Stoltenberg

24 maja 202216:30 – 17:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

Wojna na Ukrainie zjednoczyła Unię Europejską wokół wspólnego zagrożenia, jednocześnie burząc porządek bezpieczeństwa, który przez dziesięciolecia pomagał Europie prosperować w pokoju.

Jakie kroki musi podjąć Europa, aby stać się realnym graczem w dziedzinie bezpieczeństwa w tym radykalnie zmienionym kontekście?

NATO w krajach nordyckich

Prelegenci: Fareed Zakaria, Pekka Haavisto, Mikael Damberg

24 maja 202217:30 – 18:00CEST

Audio

język angielski

OPIS

Dla Szwecji i Finlandii rosyjska inwazja na Ukrainę stworzyła „przed i po 24 lutego”. Po 75 latach politycznego niezaangażowania oba kraje dążą do członkostwa w NATO.

Jakie są konsekwencje dla NATO i Europy jako całości? A jak inne kraje w regionie dostosowują swoją pozycję w zakresie geobezpieczeństwa?

Przygotowanie do następnej pandemii

Prelegenci: Stephanie Mehta, Peter Sands, Bill Gates, Francis deSouza, Helen E. Clark, Paul Kagame

24 maja 202217:30 – 18:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Mniej więcej jeden nowy ludzki patogen pojawia się każdego roku i każdy z nich może okazać się kolejną pandemią.

W jaki sposób sektor publiczny i prywatny mogą współpracować w celu ochrony życia i źródeł utrzymania?

Co dalej z globalnym wzrostem?

Prelegenci: Tom Keene, Jim Hagemann Snabe, Mariana Mazzucato, Gita Gopinath

25 maja 202208:45 – 09:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Ożywienie po kryzysie COVID-19 było głęboko nierównomierne w obrębie krajów i między nimi, w zależności od ich dostępu do zasobów fiskalnych i szczepionek. Kryzysy żywnościowe, paliwowe i surowcowe grożą teraz dalszym wykolejeniem sprawiedliwego ożywienia.

W jaki sposób szerszy zestaw fundamentów wzrostu może zapewnić długoterminowy dobrobyt gospodarczy i powrót do międzynarodowej konwergencji?

Konferencja prasowa: Pfizer i partnerzy ogłaszają porozumienie na rzecz zdrowszego świata

Prelegenci: Alem Tedeneke, Lazarus Chakwera, Angela Hwang, Albert Bourla, Paul Kagame, Bill Gates

25 maja 202209:00 – 09:30 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Pfizer ogłasza nowe porozumienie w sprawie oferty produktów dla zdrowszego świata.

Rewolucja biotechnologiczna

Prelegenci: Magdalena Skipper, Megan Palmer, Gianrico Farrugia, Werner Baumann, Dimitri de Vreeze

25 maja 202209:00 – 09:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Przez dziesięciolecia stratedzy i futuryści wspominali o rewolucji technologicznej XXI wieku opartej na technologiach biologicznych i zdrowotnych, która została w dużym stopniu przyćmiona przez rewolucję cyfrową.

Czy wraz z postępami podczas pandemii biotechnologie w końcu cieszą się taką uwagą, na jaką zasługują – i co musimy teraz omówić w kwestii zarządzania?

Ponowne przemyślenie partnerstwa UE z jej sąsiadami

Prelegenci: Matina Stevis-Gridneff, Alar Karis, Irakli Garibashvili, Alexander Schallenberg, Natalia Gavrilița

25 maja 202209:15 – 10:00 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Agresja militarna Rosji rzuciła światło na stosunki Unii Europejskiej z jej kontynentalnymi sąsiadami, z Ukrainą, Gruzją i Mołdawią szybko ubiegającymi się o członkostwo i trwającymi na Bałkanach Zachodnich staraniami o przyspieszenie ich drogi do bloku.

W jaki sposób UE może przekształcić swoją politykę sąsiedztwa i rozszerzenia, aby sprostać potrzebom tej bezprecedensowej chwili?

Czy globalizacja jest martwa?

Prelegenci: Adrian Monck, Thomas L. Friedman, Rana Foroohar

25 maja 202210:00 – 10:30 CEST

Audio

język angielski

OPIS

COVID-19 i rosyjska inwazja na Ukrainę to ostatnie wstrząsy wstrząsające fundamentami globalizacji, jaką znamy.

Czy w miarę jak rozdzielenie gospodarcze, technonacjonalizm i wspieranie łańcuchów dostaw nabiera tempa, nowa era samowystarczalności i regionalizacji ma zastąpić to, co było przed nią?

Rozwój współpracy cyfrowej

Prelegenci: Samir Saran, Sunil Bharti Mittal, Chuck Robbins, Brad Smith, Josephine Teo

25 maja 202210:15 – 11:00 CEST

Audio

język angielski

OPIS

W 2023 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych zamierza uzgodnić Global Digital Compact, wielostronne porozumienie między państwami, sektorem prywatnym i społeczeństwem obywatelskim na temat tego, jak osiągnąć Mapę Drogową Współpracy Cyfrowej. W szerszym kontekście współpraca cyfrowa obejmuje takie tematy, jak łączność, sztuczna inteligencja, zarządzanie Internetem, bezpieczeństwo i zarządzanie danymi; z których wszystkie wymagają zaangażowania wszystkich zainteresowanych stron, nie tylko rządów. Czy współpraca cyfrowa zmieni sposób, w jaki myślimy o rządzeniu?

Działania na rzecz klimatu zaczynają się w domu

Prelegenci: Helena Leurent, Teresa Ribera, Alejandro René Daly Rivero, Shireen El Khatib, Rebecca Marmot

25 maja 202210:30 – 11:15 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Ponad dwie trzecie konsumentów martwi się zmianami klimatycznymi, ale większość nie wie, co z nimi zrobić w swoim codziennym życiu. W jaki sposób instytucje mogą umożliwić obywatelom życie, zakupy, jedzenie i zabawę w sposób lepszy dla planety? Jakie są strategiczne ścieżki dekarbonizacji po stronie popytu?

Zakłócenie pokolenia: milenialsi przejmują ster

Prelegenci: Platon, Nupur Ruchika Kohli, Uliana Avtonomova, Edmund Kwame Botchway, Shamma bint Suhail Faris Al Mazrui

25 maja 202210:30 – 11:15 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Millenialsi przeżyli 11 września, globalny kryzys finansowy, pandemię i kilka konfliktów geopolitycznych, a wszystko to przed ukończeniem 40. roku życia.

Co definiuje poglądy na przywództwo tego pokolenia, które przejmuje stery w coraz większej liczbie krajów i organizacji?

Kształtowanie wspólnej przyszłości: tworzenie Metaverse

Prelegenci: Andrew R. Sorkin, Chris Cox, Peggy Johnson, Omar Sultan Al Olama, Philip Rosedale

25 maja 202212:45 – 13:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Wiele firm inwestuje w tak zwane metawersy, co sugeruje potężną trajektorię wzrostu dla ekosystemu rozszerzonej rzeczywistości (XR).

Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić tworzenie aplikacji konsumenckich i biznesowych w sposób zapewniający bezpieczne, interoperacyjne, integracyjne i dostępne środowisko?

Utracona dekada?

Prelegenci: Helen E. Clark, Kiril Petkov, Hina Rabbani Khar, Caroline Anstey

25 maja 202213:15 – 14:00CEST

Audio

język angielski

OPIS

Miano nadzieję, że lata dwudzieste będą dekadą działania, odbudowy politycznej, gospodarczej i środowiskowej. Ale od dwóch lat mamy już do czynienia z globalną pandemią, wojną w Europie i zbliżającym się kryzysem kosztów utrzymania.

Co mogą zrobić przywódcy, aby skorygować kurs i zapewnić pokój, dobrobyt i zrównoważony rozwój?

Nowa era rozwoju przemysłowego

Prelegenci: Kate Moody, Mariana Mazzucato, Herbert Diess, Pat Gelsinger, Paolo Gentiloni

25 maja 202213:15 – 14:00CEST

Audio

język angielski

OPIS

Przed pandemią ruch na rzecz bardziej ukierunkowanego wzrostu gospodarczego połączył się z pilnymi interesami narodowymi wynikającymi z pandemii, konfliktów i kryzysów łańcucha dostaw.

W jaki sposób większy, odważniejszy rząd ukształtuje nową erę polityki przemysłowej, pokieruje ambitnymi publiczno-prywatnymi współinnowacjami i przekształci kapitalizm?

Ochrona przyszłości Internetu

Prelegenci: James Harding, Wolfgang Kleinwachter, Ghada Waly, Jen Easterly

25 maja 202213:15 – 14:00CEST

Audio

język angielski

OPIS

Rosną obawy co do konieczności ochrony internetu przed zagrożeniami fragmentacji i środkami protekcjonistycznymi. Jednocześnie rządy i przedsiębiorstwa godzą się z rzeczywistością, że każdy jest potencjalnym celem w tym nowym kontekście cyberbezpieczeństwa. W jaki sposób podejście oparte na wielu interesariuszach może pomóc nam zachować stabilność cybernetyczną i zapobiec potencjalnemu splinternetowi?

Powrót do wojny

Głos zabrali: Ravi Agrawal, Kenneth Roth, Sir Lawrence Freedman, Graham Allison, Lynn Kuok

25 maja 202214:30 – 15:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

Konflikt międzypaństwowy w Europie na skalę rosyjskiej inwazji na Ukrainę wydawał się nie do pomyślenia.

Co wybuch tego konfliktu mówi nam o trwałości pokoju w Europie i perspektywach wojny w innych strefach konfliktu na świecie?

Przekształcamy branże za pomocą technologii Frontier

Prelegenci: Alan Murray, Paul Hudson, Cristiano Amon, Christian Bruch, Stephanie Linnartz

25 maja 202214:30 – 15:30CEST

Audio

język angielski

OPIS

Technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja, 5G i połączona inteligencja, zakłócają modele biznesowe i na nowo definiują konkurencję. Jednak wiele branż wciąż powoli przyjmuje takie technologie i odblokowuje nową wartość na dużą skalę.

Jakie technologie, trendy i strategie mogą generować transformacyjny wpływ w różnych branżach w krótkim okresie?

W odpowiedzi na wielką rezygnację

Prelegenci: Richard Quest, Larry Hogan Jr, Alain Dehaze, Sharan Burrow, Levent Cakiroglu

25 maja 202214:30 – 15:15CEST

Audio

język angielski

OPIS

W drugiej połowie 2021 r. w Stanach Zjednoczonych co miesiąc odchodziło z pracy ponad 4 miliony pracowników.

Dlaczego pracownicy odchodzą, jak powszechny jest ten trend, jak długo potrwa i co mogą zrobić pracodawcy, aby przyciągnąć i zatrzymać pracowników na tym rynku pracy?

Uwolnienie mocy cyfrowego zdrowia

Prelegenci: Mansukh Mandaviya, Nancy Brown, Bernd Montag, Belen Garijo, Joanna Shields, Budi Gunadi Sadikin

25 maja 2022 16:00 – 16:45 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Pandemia przyspieszyła przyjęcie cyfrowych narzędzi zdrowotnych, a do 2027 r. oczekuje się, że sektor przekroczy 400 miliardów dolarów.

Jakie mechanizmy można wprowadzić, aby nadal wykorzystywać nowe cyfrowe technologie medyczne dla wydajnego sektora opieki zdrowotnej i zdrowszej populacji?

Możliwości Metaverse

PRZEGLĄD

26 maja 2022 w godz. 09:00 – 10:30 CEST

Wiele firm inwestuje w tak zwane metawersy, co sugeruje potężną trajektorię wzrostu dla ekosystemu rozszerzonej rzeczywistości (XR).

Jakich zasad należy przestrzegać, aby zapewnić tworzenie aplikacji konsumenckich i biznesowych w sposób zapewniający bezpieczne, interoperacyjne, integracyjne i dostępne środowisko?

Wspaniała nowa ekonomia kwantowa

Głos zabrali: Gillian R. Tett, Freeke Heijman, Jeremy O’Brien, Jack Hidary

26 maja 202210:30 – 11:15 CEST

Audio

język angielski

OPIS

Jeśli wzrost finansowania venture o wartości miliarda dolarów – przełamanie barier 100- i 200-kubitowych – i zobowiązania rządowe na najwyższym poziomie są jakąkolwiek wskazówką, pierwsze komercyjne aplikacje kwantowe mają zostać wdrożone w ciągu kilku lat.

Jak będzie wyglądać nowa gospodarka kwantowa i co powinny teraz zrobić firmy i rządy, aby się na to przygotować?

Partnerzy tego globalistycznego spotkania to:

 1. Partners
 2. ABB
 3. Volvo Group
 4. Accenture
 5. Adani Group
 6. The Adecco Group
 7. African Rainbow Minerals
 8. Agility
 9. AIG
 10. Alibaba Group
 11. AlixPartners
 12. Allianz
 13. Google
 14. Amazon
 15. ArcelorMittal
 16. AstraZeneca
 17. Bahrain Economic Development Board
 18. Bain & Company
 19. Banco Bradesco
 20. Bank of America
 21. Barclays
 22. Bill & Melinda Gates Foundation
 23. BlackRock
 24. Boston Consulting Group (BCG)
 25. bp
 26. Bridgewater Associates
 27. Capgemini
 28. Centene
 29. Chevron
 30. Cisco
 31. Citi
 32. Clayton, Dubilier & Rice
 33. The Coca-Cola Company
 34. Credit Suisse
 35. Dangote Group
 36. Dell Technologies
 37. Deloitte
 38. Dentsu
 39. Deutsche Bank
 40. Deutsche Post DHL
 41. Dow
 42. DP World
 43. EY
 44. GE
 45. Goldman Sachs
 46. Hanwha Group
 47. HCL Technologies
 48. Hewlett Packard Enterprise
 49. Hitachi
 50. Honeywell
 51. Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX)
 52. HP
 53. HSBC
 54. Huawei Technologies
 55. Hubert Burda Media
 56. IBM
 57. Infosys
 58. Intel
 59. Itaú Unibanco
 60. JD.com
 61. JLL
 62. Johnson & Johnson
 63. JPMorgan Chase & Co.
 64. Kearney
 65. KPMG
 66. Kudelski Group
 67. Lazard
 68. Luksic Group
 69. Mahindra Group
 70. Majid Al Futtaim
 71. ManpowerGroup
 72. Marsh McLennan
 73. Mastercard
 74. McKinsey & Company
 75. Meta
 76. Microsoft
 77. Mitsubishi
 78. Mitsubishi Heavy Industries
 79. Morgan Stanley
 80. Nestlé
 81. Novartis
 82. Novo Nordisk Foundation
 83. Open Society Foundations
 84. Palantir Technologies
 85. PayPal
 86. PepsiCo
 87. Pfizer
 88. Procter & Gamble
 89. Publicis Groupe
 90. PwC
 91. Qatar Investment Authority
 92. Reliance Industries
 93. Royal DSM
 94. Royal Philips
 95. Salesforce
 96. SAP
 97. Saudi Aramco
 98. Saudi Basic Industries (SABIC)
 99. Schneider Electric
 100. Sequoia Capital
 101. Siemens
 102. SK Group
 103. SOCAR (State Oil Company of the Azerbaijan Republic)
 104. S&P Global
 105. Standard Chartered Bank
 106. Suntory Holdings
 107. Swiss Re
 108. Takeda Pharmaceutical
 109. Tata Consultancy Services
 110. Ericsson
 111. Uber Technologies
 112. UBS
 113. Unilever
 114. UPS
 115. Verizon Communications
 116. Visa
 117. Volkswagen Group
 118. Wellcome Trust
 119. Western Union
 120. Wipro
 121. WTW
 122. Yara International
 123. Zurich Insurance Group

I zobaczycie, że te wszystkie zmiany i kwestie oni będą wdrażać na różnych poziomach społeczeństwa w nadchodzących latach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s