Stan polskiego kina do roku 2022

Zaczynają artykuł nie możemy zakładać jak co poniektórzy: “Eee tam, jak polskie kino to badziew”. Takie założenie bardzo mija się z prawdą. Jakie więc jest to kino?


Ja podzieliłbym je na 3 części: tradycyjne, schiz oraz nowoczesne. Nowoczesne jest to dobre i na poziomie zachodu oraz to promujące zasady Unijne.


Tradycyjne polskie kino to polskie realia. Potem schiz to ponad godzina oglądania schiza twórcy danego dzieła- drapiesz głowę i pytasz: czemu na to wydać pieniądze? Potem mamy współczesne kino- akcji (np Vegi) oraz komedie. Tam akcja toczy się w stylu zachodu. Kino Vegi np się zalicza do tej kategorii. Ostry język, pozbawione sumienia kobiety i mężczyźni, sceny seksu niczym z porno.

W ostatnich latach wypuścili całą masę tzw komedii romantycznych. Jedne – cudeńka (patrz np Podatek od miłości,Tylko mnie kochaj,  Całe szczęście, Kobieta sukcesu,Nie kłam, kochanie,Porady na zdrady, Pech to nie grzech,Miłość do kwadratu etc  ), inne – o zgrozo wielce popularne to miszmasz normalnego romansu, a potem jak grom z nieba uderza Unijny smród. Daje to efekt wymiotny.(Planeta Singlii oraz Listy do M. to porażka dziesięcioleci).


Co myślicie? Są niektóre pozycje godne zobaczenia. Wystarczy przejrzeć nowości filmowe. 


Na koniec należałoby wyróżnić horror pt:W lesie dziś nie zaśnie nikt 2. Zrobiony w stylu amerykańskim, niesamowite efekty specjalne. Produkcja dorównująca zachodnim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s