“W lesie dziś nie zaśnie nikt 2“- Chrześcijańska recenzja horroru

Recenzja

Ostatnio udało mi się zobaczyć dwie części tego polskiego horroru. Akcja oscyluje wokół domku w lesie gdzie żyje 2 pokrytych pęcherzami osobników. W drugiej części wyjaśnia się jak owi osobnicy znaleźli się w tym stanie.
Filmy zrobione na styl zachodu. Te filmy pokazują parę rzeczy.


1) Siła która zmieniła nie do poznania owych 2 osobników z części 1 opętuje dziewczynę w części 2. Prawdopodobnie ani tych 2 ani owa dziewczyna nie miała pojęcia co się dzieje. Demoniczne opętanie zmienia wygląd zewnętrzny, zachowanie owych osób. Nie było nic co mogło ich ochronić od tego.

2) Dziewczyna w części 2 zamiast zabić młodego policjanta decyduje się aby te diabły weszły do niego. Dobre efekty specjalne jak na polską produkcję. Zmieniony policjant pokazuje pewną prawdę- nawet w zdemonizowanym stanie opiera się zabiciu.

3) Brak właściwego światopoglądu prowadzi do wielu rzeczy. Nikt nie wskazuje na diabła ale jakąś siłę z meteorytu. Nikt z bohaterów nie jest nowo narodzony ani nie zna imienia Jezus. Ludzkie sposoby poradzenia sobie z diabłem nie skutkują.

4)Widz może otworzyć Pismo święte i ewangelie i poczytać o takich przypadkach. Osoba opętana nie panuje nad sobą, nie wie do końca co się z nią dzieje, wykazuje się ponad naturalną siłą co widać u 2 osobników jak i “malutkiej” dziewczyny.

5) Pozbycie się ciała nie oznacza że demony zginęły. Będą prawdopodnie szukały innych ofiar. 


Horror pokazuje po części realia z jakimi niektórzy mogą się zmagać. Nikt z bohaterów nie użył imienia Jezus- co załatwiło by sprawę i uratowało ich życie. Więc czytelniku pamietaj to jedno- jak zło chce cię dorwać to jest imię, przed którym każdy diabeł drży- imię Jezusa Chrystusa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s