Papież ogranicza mszę po łacinie. Tradycjonalni katolicy wrzą.

Droga ekumenizmu w 2021

Papież najpierw pilnował aby Biblia nigdy nie znalazła się w ręce zwykłego człowieka. Dopiero Reformacja zmusiła katolików do jej druku w ojczystych językach (z adnotacjami nauk katolickich). 


Katolicy byli zawsze trzymani w niewiedzy. Watykan chciał aby ich przyszłość została powierzona w ręce tzw. księdza. Więc katolik chodził na nakazane mu święta, wrzucał monety na tacę, stał osłupiały patrząc na ciągnący się magiczny rytuał “mszy” i to po łacinie. Tak katolicyzm trzymał ludzi w niewiedzy.


Msza po łacinie czyli Msza Trydencka pochodzi od daty rozpoczęcia kontr-reformacji przeciwko Protestantom i związana jest z soborem trydenckim.


Musimy pamiętać, że po soborze watykańskim drugim, czyli czasach ekumenizmu i rzekomej redefinicji w katolicyźmie, katolicyzm podzielił się na 2 części: tradycjonalistów oraz ekumeników. Ten konflikt trwa od dekad w rzymskim katolicyźmie.


Teraz ekumeniczny Franciszek chce im bardzo utrudnić możliwość zmawiania owej łacińskiej mszy. Ma ona wywoływać “podziały” i przeszkadzać im w  przez nich ekumenii (którą wielu z tradycjonalistów upatruje jako czystą herezji). Teraz po pozwolenie muszą iść do “biskupa” , a ten po konsultacjach z Watykanem może dopiero jej udzielić w szczególnych okolicznościach. Franciszek zakazał też “grup mszalnych” popierających mszę po łacinie.

Papiestwo wzięło łacinę do rytualnych obrzędów i hierarchii od Imperium Rzymu. 


Jak widać celem Papiestwa jest ekumenizm i to co w ich mniemaniu stoi na drodze- zostanie ograniczone i wycofane. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s