Kanada: Palą się katolickie kościoły w narodzie

Kanada przechodzi kryzys w tym czasie, ponieważ znaleziono ponad 1100 ciał “indian” w nieoznakowanych grobach w 3 miejsach w Kanadzie: British Columbia oraz Saskatchewan. 215 w jednym miejscu(Kamloops), 182 w drugim i 751 w trzecim(Saskatchewan). Teraz nowe miejsce, czwarte podaje liczbę 160. Kanadyjczycy są zszokowani a “indianie” źli na “ludobójstwo” dokonane w katolikich szkołach przez katolików.


Protestom i chęći ujawnienia prawdy towarzyszy obalenie pomników królowej Wiktorii i Elżbiety II. 


Od Czerwca 2021 pojawiło się 41 aktów podpalenia i wandalizmu. Między 21 Czerwca a 9 Lipca, spalono 12 kościołów (głównie katolickich) na popiół. Indianie Kanadyjscy są zszokowani i oburzeni. Mowa jest o ich masowym ludobójstwie przez katolicyzm.


Szkoły prowadzone były przez katolików przy udziale rządu Kanady. Dzieci indiańskie były przymusowo tam wcielane i uczone. Mowa jest o 150,000 dzieciach indiańskich, które przewinęły się przez te szkoły do lat 1970. 


Premier Kanady Trudeau wyraził oburzenie ale i ostrzegł iż przemoc nie załatwi sprawy. Teraz katolicyzm czeka badanie ze strony rządu. Papież Franciszek odmówił przeprosin. 

Poczytaj detale:https://edition.cnn.com/2021/07/13/americas/canada-unmarked-indigenous-graves/index.html

https://www.theguardian.com/world/2021/jun/30/canada-first-nations-unmarked-graves-indigenous-residential-school-british-columbia

https://vancouversun.com/news/local-news/b-c-first-nation-says-remains-of-182-found-near-former-school

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9790125/Dozens-Canadas-Christian-churches-burned-vandalized.html

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9750001/Statues-Queen-Elizabeth-II-Queen-Victoria-toppled-Canada-amid-outcry-graves.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s