W Brazylii zaczyna się karnawał 2017

Karnawał może być „pożegnaniem z mięsem” ale lepsza nazwa to „cielesna uczta”, szczególnie jeśli mówimy o Brazylii. Historia karnawału sięga do pogan i ich tradycji dzikich festiwali oraz procesji, związanych ze wszelkiego typu ekscesami.

W 2016 roku, burmistrzem Rio został biskup charyzmatycznego Uniwersalnego Kościoła Królestwa Bożego,Marcelo Bezerra Crivella (CNN).W Rio karnawał ma zacząć się 24 Lutego i potrwać do 4 Marca.

Karnawał w Brazylii jest nie tylko związany z katolicyzmem, który przejął go od pogan, ale i z oddaniem kluczy do miasta…diabłu. Co roku wybierają Brazylijczyka, który przejmuje role…diabla, zwanego tez Rei Momo(Król Momus). W tym roku jest nim Fábio Damião Dos Santos Antunes (VOA).

Z powodu tego, biskup Crivella nie bierze w tym udziału, rozumiejąc duchowe tego implikacje (nie mówiąc już o setkach poruszających się lubieżnie ciał…).

Karnawał to nie tylko skąpo odziane tancerki samby, ale i czas wszelkich ekscesów. Jest pijaństwo, całonocne zabawy, tancerki w strojach, które zakrywają minimum… a obok tego zboczeńcy…Wpływ Protestantów w tym kraju odciska jednak piętno na jego moralności. W tym roku, wierze jako odpowiedz na modlitwę wielu, po raz pierwszy kobieta zapowiadająca coroczny karnawał, zwana miejscowo Globeleza, będzie miała na sobie…ubranie.

Bóg nawraca tez ludzi z rożnych biegów życia. Jedna z nich to, Valéria Valenssa, była Globeleza i modelka, która spotkała Jezusa.

Karnawał to czas gdy Brazylijczycy zarabiają dużo pieniędzy, turystyka(w tym seksualna) przynosi im krocie, gdy turyści rozwalają pieniądze na drinki, zabawę, party i …seks. Demony tradycji trzymają więc ludzi w świętowaniu tego typu festiwali. Promuje to rozwiązłość, niewierność, pijaństwo, tego typu impreza ściąga prostytutki (w tym osoby handlujące tzw „żywym towarem”)…obok promowania zboczenia.

https://pt.wikipedia.org/wiki/Globeleza

https://pt.wikipedia.org/wiki/Val%C3%A9ria_Valenssa

Inne:

Karnawał, Tłusty Czwartek, Środa Popielcowa, Wielki Post i pogaństwo (2016)

Brazylijczycy ewangelizują podczas Karnawału w Brazylii

Pogańskie pochodzenie karnawału

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s