Tylko u nas:Artur Ceroński- (największy)apostoł dla Polski

Artur Ceroński to pastor „Kościoła Mocy” znany wielu wierzącym z serii o „byłych gangsterach”. Jest postacią kontrowersyjna. Niektórzy oburzają się na namaszczenie, wyganianie demonów i „ewangelie sukcesu”- więc tutaj raczej problem leży w nich. Powinni poczytać Pismo i porzucić zborowe tradycje…

Problem u Artura Cerońskiego jest ekumenizm. Z jego blogu:

Nie istnieje coś takiego jak KOŚCIÓŁ KATOLICKI , KOŚCIÓŁ PROTESTANCKI , czy też KOŚCIÓŁ PRAWOSŁAWNY – istnieje tylko KOŚCIÓŁ JEZUSA CHRYSTUSA . Nie można zatem budować platform np. katolicko-protestanckich ( nazywając to ,, przymierzami miłości ,, ) bo w duchu nie ma katolików i protestantów . Zarówno w enklawach protestanckich jak i w katolickich jest pełno nieodrodzonych z Bożego Ducha ludzi , dla których to ludzi takie platformy są wspaniałą areną do wprowadzania piekła na ziemi . Kiedyś zostałem zaproszony do pewnego liturgicznego kościoła , aby głosić tam ewangelię i uzdrawiać chorych . Gdy ksiądz odprawiający mszę rozpoczął religijną celebrację wina i opłatka , zaprosił mnie do ołtarza abym razem z nim zjadł ten opłatek i napił się wina . Natychmiast poprosiłem moja żonę , aby to sfilmowała , a potem umieściłem ten film na „youtube” . Wywołało to niemałe wzburzenie zarówno wśród katolików { którzy zarzucali mi zbezczeszczeni najświętszego sakramentu } jak i protestantów { którzy poczuli się zgorszeni faktem , że ,, jadłem ze stołu demonów ”

W wywiadzie dla katolickiego magazynu:

Kościół jest jeden. Nie dzieli się na denominacje, ruchy religijne i frakcje wyznaniowe, ale jest jednolity (tak jak ciało jest jednolite). Ludzi narodzonych na nowo z Bożego Ducha spotkasz wśród katolików, prawosławnych, baptystów, zielonoświątkowców itd. W tych samych denominacjach spotkasz całe mnóstwo ludzi, którzy nigdy nie poznali Jezusa, a więc nie są Jego ciałem (choć na pewno są świetnymi zborownikami lub parafianami). Bóg widzi Kościół jako jedność! Wszelkie walki i przepychanki w Kościele sprawiają Jezusowi ból. Kościół nie jest powołany do krytykowania siebie i do rywalizowania wewnątrz siebie, ale do współpracy i wzajemnej dbałości o siebie.”

Innymi słowy pastor Artur twierdzi katolików i Protestantów trzeba pojednać (choć artykuł na jego blogu rzekomo krytykuje ekumenizm). Przyznaje, ze w katolicyzmie są jacyś ludzie nawróceni (i kłaniają się Maryi). Czemu chodzi do katolicyzmu i bierze udział we mszy? Bo dla niego to „to samo”.

Głosi on ze katolicyzm, Protestantyzm i Prawosławie powinni porzucić ich nazwy i połączyć się w jedno co jest tu oczywista herezja. Protestanci zwykli trzymać się Pisma- więc są Biblijni. Katolicyzm i Prawosławie odrzuca Pismo na „korzyść tradycji” więc nie ma tu mowy o kościele Chrystusa. Katolicy to wg pastora Artura kolejni „Chrześcijanie”, bracia…stad nie może znaleźć miejsca ani tu ani tu, chodząc od Protestantyzmu do katolicyzmu. I jak widać obrywa mu się i tam i tam…

Jego wywody i „teologia” pokazują dno, zwiedzenie i niezrozumienie Biblii. Dla nadchodzącego Nowego Porządku Świata problemem są „kłótnie, Prawda, podziały”. Jezus przyszedł by przynieść miecz, nie pokój ze światem i sztuczna, jak w kulcie/ sekcie komunę, gdzie zwolennicy guru nie krytykują jego ekscesów, herezji i głupoty. Kiedy posłuchasz jego kazań to w końcu natrafisz na wołanie: w Polsce jest przebudzenie u polityków, wskazując na …katolików…

W poprzednim roku, Artur Ceroński został wyprorokowany na „apostoła dla Polski” przez proroka Sergio Giusti. Prorok chwali pastora, wyznaje,że był „prześladowany”(pamiętaj co on głosi!).

Będziecie działać jak apostołowie…Nie wszyscy będą nosić wasze namaszczenie…Niektóre kościoły życzą wam złe i chcą was zabić. Będziesz w Polsce największym apostołem jakikolwiek powstał. Beda tu przyjeżdżać ludzie z całej Polski aby poprzebywać chwile w tym namaszczeniu. Ludzie maja problem z tobą, , przeszkadzasz im, ale ty nie masz problemu z nimisłowo prorocze w Kościele Mocy, 2016.

I oczywiście, Bóg „czyni nowa rzecz”, ma dość „religii”. Jaka to nowa rzecz? Zniesienie Protestantyzmu? Ekumenizm? Herezje? Co to jest „religia”? Chyba nie chodzi mu o katolickie bałwochwalstwo…

Naprawdę, żyjemy w niebezpiecznych czasach. W ST i NT prorocy pokazywali prawdę i mieli wgląd. W naszych czasach prawda jest nieistotna, herezja to tylko nazwa…Bóg jednak widzi i słyszy, co pada z ust pastora Artura i jego schadzki z katolikami…Oby otworzył pastorowi Arturowi oczy…

Prorok Sergio Giusti

http://www.wordlifeireland.org/Lake-Ministries-International

Słowo Prorocze

https://www.youtube.com/watch?v=qQs-XWsVmRI

3 thoughts on “Tylko u nas:Artur Ceroński- (największy)apostoł dla Polski

 1. Jak najbardziej Artur ma tutaj rację. Nie ma czegoś takiego jak denominacja, nie ma czegoś takiego jak słowo katolik, protestant, prawosławny, ewangelik. Tak jak Paweł pisał w liście do Koryntian (1 Kor 3-11):

  Ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku? Skoro jeden mówi: «Ja jestem Pawła», a drugi: «Ja jestem Apollosa», to czyż nie postępujecie tylko po ludzku? Kimże jest Apollos? Albo kim jest Paweł? Sługami, przez których uwierzyliście według tego, co każdemu dał Pan. Ja siałem, Apollos podlewał, lecz Bóg dał wzrost. Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost – Bóg.
  Ten, który sieje, i ten, który podlewa, stanowią jedno; każdy według własnego trudu otrzyma należną mu zapłatę. My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą. Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.

  Nie ma zatem znaczenia to kto z jakiej denominacji jest. Dlaczego? Sama denominacja nie czyni po prostu kogoś brudnego przed Bogiem i splamionego. To co czyni człowieka splamionym? Niewiara w Jezusa Chrystusa. Bóg nie ma względu na osobę i nie ważne czy to grek, czy poganin, czy Żyd, każdy wierzący jest wierzącym. Paweł to pisze w swoich listach. Poza tym jak to jest? Jeżeli jest katolik nowo narodzony, który uwierzył w Jezusa Chrystusa i przyjdzie mu stanąć przed wyborem (np. przed ISIS) i zdecydować przed islamistami:
  „albo się wyprzesz Jezusa i nie zginiesz, albo zetniemy ci głowę”
  To za co Bóg go pośle do piekła? Co jeśli człowiek w ogóle żyje w takim miejscu gdzie nie ma żadnego protestanckiego kościoła i jest tylko kościół katolicki i tylko o nim wie? Czy Bóg będzie go wtrącał do piekła, że się nie prze-teleportował do Europy? Nie widzicie że to jest bez sensu? Gdzie w Biblii jest jakakolwiek wzmianka o protestantach, prawosławnych, katolikach? Gdzie? Nie ma. Ale czekaj czekaj, któryś z Apostołów mówi o chrześcijanach. Nie liczą się dogmaty, ale liczy się Jezus, faryzeusze bardzo lubili prawo, i lubili walić Zakonem po głowie niewinnych ludzi za byle co. Oni to uwielbiali. Tu chodzi o to, żeby być bardziej do ludzi nastawiony a nie do Zakonu i dogmatów. Taki był Jezus jak się przyjrzycie.

  Tak na koniec, przeczytajcie (Prorocze widzenie pastora Davida Wilkersona):
  http://swch.pl/autorzy/wilkerson/wizja.html
  przytoczę dwa akapity:

  „Po drugie, widzę powstanie ŚWIATOWEGO KOŚCIOŁA, mającego pod sobą wszystkie Kościoły. Widzę utworzenie się światowej, naczelnej rady tego kościoła, powstałej w wyniku porozumie­nia pomiędzy liberalnymi protestantami z ekumenii a Kościołem Rzymskokatolickim. Jedni i drudzy podadzą sobie ręce dla celów politycznych, aby utworzyć najpotężniejszą siłę religijną na świecie. Zacznie się od współpracy na polu charytatywnym, a skończy się na zjednoczeniu politycznym. ­To widzialne światowe zjednoczenie kościołów będzie duchowe tylko z nazwy. Będzie ono swobodnie posługiwało się imie­niem Chrystusa, ale w rzeczywistości będzie antychrystuso­we, a jego działalność będzie przede wszystkim polityczna.”

  Wniosek? Będzie jeden ekumeniczny światowy kościół używający Imienia Jezus, ale z Jezusem nie będzie miał nic wspólnego.

  „Widzę powstanie jeszcze jednego kościoła, KOŚCIOŁA NADPRZY­RODZONEGO, GŁĘBOKO UDUCHOWIONYCH WYZNAWCÓW JEZUSA CHRYSTUSA, złączonych ze sobą w DUCHU ŚWIĘTYM i we wspólnej ufności do Chrystusa i do jego Słowa. TEN nadprzyrodzony kościół zło­żony z prawdziwych wierzących stanie się czymś w rodzaju kościoła podziemnego, w którym znajdą się zarówno katolicy jak i protestanci z wszelkich wyznań, młodzi i starzy, biali i czarni, ludzie wszelkich narodowości.”

  A tutaj? Przeczytajcie: kto się znajdzie w tym kościele

  • Nie wiem czy wiesz, ale to co piszesz to dokladnie papieskie wywody! Denominacje stoja na przeszkodzie w swiecie, gdzie kazdy sie z kazdym laczy. Pawel pisal(pewnie nie czytales), ze sa podzialy po to aby ten kto jest z Prawdy mogl sie pokazac! Denominacje, jesli sa od Boga sa w porzadku. Ludzie oddzielaja sie od herezji- co w tym zlego, chyba, ze ktos jest ekumenikiem jak ty. D Wilkerson nie jest wzrocem, tym bardziej ze bral udzial w spotkaniach z katolikami. Cala Biblia pisze o doktrynach i NIE MOZESZ przyjsc do Jezusa a potem wierzyc w co chcesz- to tutaj sugerujesz. Katolicyzm nie jest i nigdy nie byl (nawet SAM sie nigdy nie nazwal DENOMINACJA!) Biblijny wiec co ty ty wygadujesz? Oni sa nie zbawieni! Nie bierzesz tez pod uwage (bo masz nauki ekumeniczne), ze za czasow Pawla- Apollos i inni glosili TA SAMA EWANGELIE W MOCY! Odpowiedz mi: czy dzisiaj glosza ta ewangelie z 1 wieku? NIE! Wiec nie mozesz odnosic tego wersetu do dzisiejszej sytuacji! Baptysci- odrzucaja moc i chrzest w Duchu- co wiec jest to za Chrzescijanstwo. Niektorzy Charyzmatycy- odrzucili Biblie- wiec to tez nie to. Artur Ceronski MYLI sie, podobnie jak i ty. Czerpiecie z jednego kotla- Soboru Watykanskiego II. Glosisz papiestwo. Nie przyznawaj sie ze jestes Protestantem, bo sam w to chyba nie wierzysz!

   • Ok, przyjrzałem się i po części się zgadzam, ale nie ze wszystkim. Uważam, że trzeba zachować szacunek, uznać Boga i szanować zbawienie. Nie chcę wydawać sądu, ale nie tak widzę ekumenizm jak widzi go Artur. Widzę to inaczej. Zbawienie jest z łaski. Oznacza to, że żaden człowiek nic nie może uczynić aby stać się zbawionym. To co może człowiek uczynić to jedynie UWIERZYĆ W JEZUSA w JEGO dzieło. Stąd jest zbawienie – z wiary. Nie oznacza to tego, że człowiek zbawiony jest wolny i może grzeszyć jak mu się podoba. NIE! Bóg drogo zapłacił za zbawienie człowieka, to Boga bardzo drogo kosztowało – WSZYSTKO, żeby nas ratować przed wiecznym potępieniem. Przede wszystkim oznacza to to, że człowiek NIC nie może dodać do tego co zrobił Jezus – czyli nie może powiedzieć, że:
    „jestem zbawiony, bo…”. Paweł w liście do Rzymian w 2 rozdziale, mówi, że nie ten jest Żydem kto jest nim na zewnątrz. Czyli, to, że ktoś mówi: „wierzę w Jezusa bo robię to i tamto i chodzę do zboru”. nie oznacza, że naprawdę wierzy. Paweł nazywa prawdziwego Żyda tym który jest nim wewnętrznie. Nie można mówić, że Bóg zarezerwował zbawienie tylko dla protestantów albo dla katolików – bo tym samym lekceważy się zbawienie i to co Jezus dokonał. Zbawionym nie zostaje się wtedy kiedy się przyłączy do jakiegoś protestanckiego kościoła. Paweł w liście do Rzymian kontynuuje: „Z waszej to bowiem przyczyny – zgodnie z tym, jest napisane – poganie bluźnią imieniu Boga” Skutek, walki i sporów o denominacje do tego prowadzi. To odstrasza. Tu nie ma żadnej ewangelii. Żaden człowiek nie jest nieomylny i żaden człowiek nie ma monopolu na prawdę. JEDEN ma monopol a jest Nim JEZUS CHRYSTUS. Jesteśmy po prostu na to za głupi. Papież nie ma monopolu, pastor też nie, ksiądz tak samo. Myślę, że raczej, w chrześcijaństwie chodzi o uniżenie się, i uznanie własnej głupoty, ułomności, grzeszności i tego, że żaden człowiek nic nie może dać Bogu. Wtedy człowiek jest gotowy na przyjęcie Bożej łaski kiedy się uniża, zamiast wywyższać. Jeżeli jest katolik który szczerze chce iść za Bogiem, to wierzę, że wyjdzie poza tradycję, i to co jego denominacja mu narzuciła. Tak samo jest z protestantami. Jeszcze raz napiszę, nie tak widzę ekumenizm jak widzi go Artur (trochę przesadza, nie wiem). Po prostu mamy siebie wzajemnie szanować katolicy protestantów i protestanci katolików, a nie rzucać w siebie błotem i wzajemnie siebie wyzywać albo od bałwochwalców czy heretyków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s