Protestanckie Towarzystwa Biblijne przejęte przez katolicyzm!

Towarzystwo Biblijne w Polsce, założone jako organizacja międzywyznaniowa, potem przez dziesięciolecia uchodzące za protestancką, powróciło na początku lat 90. XX w. do pełnego ekumenicznego wymiaru i odtąd współpracują w nim Kościoły różnych tradycji chrześcijańskich.”http://tb.org.pl

Pobierz pdf:Protestanckie Towarzystwa Biblijne przejęte przez katolicyzm!

W tym roku Towarzystwo Biblijne w Polsce obchodzi 200 lat swego istnienia. Założone przez Protestantów szybko zostało przeniknięte i przejęte przez katolicyzm i ekumenizm.

Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne(BFBS) zostało założone w roku 1804 przez Protestantów. Ci zostali przejęci przez Jezuitów w roku 1813 gdy zaczęli wydawać katolicka Biblie wraz z apokryfami!

Już w 1825-6 pojawił się skandal i nastąpił rozłam z tego powodu. Narodziły się Glasgow and Edinburgh Bible Societies(Towarzystwa Biblijne Glasgow i Edynburg) co dzisiaj nosi nazwę Szkockie Towarzystwo Biblijne.

Kolejny rozłam powstał, gdy BFBS dopuszczało pośród nich przedstawicieli Unitarianizmu. To spowodowało, że w roku 1831 powstało Trinitarian Bible Society.(Trynitarne Towarzystwo Biblijne).

Unitarianie zaprzeczają boskość Protestanckiego Jezusa Chrystusa, odrzucają wieczne potępienie, zaprzeczają nieomylność Pisma, twierdza, ze żadna religia nie może mieć monopolu na Prawdę teologiczna czy Ducha Bożego!

Towarzystwo Biblijne w Polsce powstało w roku 1816. Do tej pory katolicyzm oponował każdym tego próbom. Papież Grzegorz XVI potępił towarzystwa i wydawanie Biblii w językach ojczystych w encyklice Inter Praecipuas. Zostało szybko przeniknięte i przejęte przez katolików. W roku 1946 weszło w skład, sfinansowanej i założonej przez Jezuitów- Światowej Rady Kościołów!

Dzisiaj współpracują z katolicyzmem, jego dzieckiem- ekumenizmem i Prawosławiem! Wprowadzili Ekumeniczne Dni Biblijne. Przy udziale Zielonoświątkowców wyprodukowali Biblię Ekumeniczna!

Są Protestantami tylko z nazwy, dla zmyłki. Celem jest wprowadzenie wszystkich z powrotem do sytuacji sprzed Reformacji(1517) i Wielkiej Schizmy(1054).To co wierzą i promują w pełni pokrywa się z postanowieniami Soboru Watykańskiego II!

Żyjemy w świecie ułudy i niedomówień, utajania i zwodzenia! Jezuici infiltrują dziś wszelka organizacje aby ja przyprowadzić pod Watykan.

Biblie Gedeonitki (Biblie Protestanckie) są uważane przez księży katolickich jako niezgodne z naukami katolicyzmu. Nie maja odnośników do katolickiej teologii promującej papiestwo, czyściec itd. Brak w nich także apokryfów. Są one „złem koniecznym”. Zatroskani i przerażeni katolicy piszą o ludziach rozdających te Biblie do księży.

Biblia była przez stulecia księga prześladowana, nie tyle przez pogan ale przez katolicyzm. Bali się, ze lud czytający to Słowo nagle pozna, ze ta instytucja jest oszustwem. Wałczyła z tym Inkwizycja, umieścili Biblie na indeksie ksiąg zakazanych ( Index Librorum Prohibitorum istnieje do dnia dzisiejszego w Watykanie i funkcjonuje prawnie )! Potępiały ja sobory i papieże!

Od czasów Reformacji każdy człowiek mógł dostać Pismo i zaznajomić się z Jego treścią. Ponieważ katolicyzm nie potrafił zatrzymać Jego tłumaczenia, zmuszony był wprowadzić własne tłumaczenia (katolicka wersja jest tłumaczona z innych rękopisów, tekstów i kodeksów niż Biblia Protestancka!).

Należy dodać, ze wiele współczesnych „Protestanckich” tłumaczeń zawiera katolickie rękopisy, co wywołało od lat sporo kontrowersji na świecie! Textus receptus na którym opierają się Protestanckie biblie jest dziś wyśmiewany przez Jezuitów, którzy chcą zniszczyć Protestantyzm. Infiltrowane są również Biblie!

Takie tłumaczenia jak Biblia Króla Jakuba, Biblia Genewska, Biblia Coverdale czy Nowy Testament Tyndale’a są oparte na Textus Receptus.

Przekład Ekumeniczny jest uczyniony w czci do Soboru Watykańskiego II i działalności ekumenicznej zmierzającej do de- Protestantyzacji i zamiast tego utworzenia „Jednego, katolickiego i Apostolskiego Kościoła”…

 • Przejmują denominacje…Głoszą, że denominacja to ‚zło’,’podział’,’od diabła’,’bigoteria’

 • Przejmują wydawanie Biblii…

 • Wprowadzają do tłumaczenia Biblii Protestanckiej tłumaczy nie wierzących- Prawosławie, katolicyzm.

 • Wprowadzają potajemnie katolickie manuskrypty…

 • Przejmują pieśni Zielonoświątkowe i Charyzmatyczne na uzytek ich ekumenicznych wysiłków…

 • Przejmują metody ewangelizowania od Protestantów w Duchu…

 • Wprowadzili podróbkę do Ruchów Zielonoświątkowych i Charyzmatycznych- tj. „Odnowę w Duchu”, „Charyzmatycznych katolików”

 • Działają aby unikać wymieniania słowa: Protestantyzm i jego eliminacji. Nie ma problemu ze słowem katolicki!

 • Male grupki ludzi podpisują dokumenty o współpracy z katolicyzmem aby zmylić większe grupy!

 • Głoszona jest niechęć do denominacji…preferowana nazwa jest niedenominacyjny…

 • Zmieniana jest historia…Zaprzeczają cele Reformacji…wyznaczają swoje widzimisię…

 • Spotykają się za plecami ich denominacji by systematycznie zwrócić ich denominacje do papiestwa.

 • Stosują metodę- nie osadzaj, nie interesuj się tym- są ważniejsze sprawy by zyskać na czasie i moc ich zwieść nawet z pulpitów!

 • Zapraszają słynnych ewangelistów z zachodu, aby inni ‚zobaczyli, ze nie ma nic złego by współpracować z ich braćmi katolikami’.’Za dożo było głoszenia i okradania wierzących miedzy kościołami’.Słynni ewangeliści są pierwsi aby potępić sekularyzacje, aborcje, zboczenie- spróbuj tylko tknąć i napomknięć- a co z tym katolicyzmem?

Te rzeczy dzieją się w 2016 roku na NASZYCH oczach! Czas działać TERAZ. Konieczne jest de-ekumenizowanie każdego zboru Protestanckiego i usuniecie jego propagatorów, zabranianie im zajmowania funkcji kierowniczych w kościele, obojętnie jakie będą groźby i konsekwencje!

Czaj wyjść z zepsutych do szpiku kości katolicyzmem denominacji! Czas jest aby stanąć za Prawda Pisma!Oto NASZ czas, oto czas Przebudzenia!

Czas na przebudzenie, które obnaży ekumenizm i poprowadzi ludzi do mocy Ducha- cuda, znaki, języki, walkę duchowa ze zwierzchnościami, uzdrawianie i uwalnianie ludzi od demonów!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s