Zwodnicza Ewangelia a la David Hathaway

Po raz kolejny chciałbym zauważyć jak zwodnicza jest ‚Ewangelia ‚ głoszona przez dzisiejszych ekumenizm. Festiwale pt: Festiwal Życia odbywały się w Estonii, Łotwie, Polsce, Litwie,Holandii czy Słowacji. Jest to zawsze ‚uczta ekumeniczna’. Zapraszani są zawsze katolicy i prawosławni. Na Litwie gościła głowa ‚Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego’. W najnowszym numerze jego magazynu pt: Prophetic Vision nr.79 zwodniczo zamieszcza jego rzekome przekonania na temat ‚bałwochwalstwa'(czy znaczy to, ze czytał opinie o nim na internecie i chce jakoś wybrnąć?)

Tak wiele rzeczy, które widzimy w tradycyjnych kościołach nie ma nic wspólnego z NT. Skąd [wzięli się] księża? Kadzidła? Ołtarze? Ofiary?” Prophetic Vision, nr.79, str.2

Na innej stronie zamieszcza informacje o ‚Festiwalu Życia’ w Bratysławie, który mila miejsce w roku 2015. Tam pisze :zaprosił ”liderów kościoła” (katolicki, prawosławny itd.)

Nie podobał mi się obraz, który widziałem w kościele w Jeruzalem, kobieta, Królowa Nieba z małym dzieckiem na jej kolanie, święci adorujący ja, czy zdajecie sobie sprawę z bałwochwalstwa?”str.13

Nie, nie modle się ani do świętych[zmarłych] ani do obrazów”

Ewangelia, która Jezus głosił była prosta. Nie teologia. Nie religia

Ten zagorzały krytyk Marcina Lutra przedstawia tutaj albo totalna ignorancje, albo ma coś w tym na celu. Rozważmy kilka myśli:

  • Po pierwsze- przecież w każdym z ‚kościołów’ katolickich czy Prawosławnych są ikony, obrazy, krucyfiksy, księża, kadzenia, świecie, rytuały…Czy ktoś się urodził wczoraj?

  • Jeśli wymienione rzeczy nie maja NIC wspólnego wg pana Hathawaya, to czemu na każdej ewangelizacji zaprasza tych ludzi jako ‚wierzących’? Czemu ludzi, którzy nie znają ewangelii, są nazywani ‚świętymi’?

  • Ewangelia, która głosił Jezus była oparta na Biblii. Nie tradycje, pogańskie naleciałości, nie katechizmy, nie msze czy rytuały ale czyste Słowo Boże w Duchu Świętym. Problem? Wielu ludzi włączając D.Hathawaya odrzuca Pismo, wskazując ‚pobożnie na Jezusa’. Problem? Nie ma Jezusa bez Pisma i Ducha. Współczesne ruchy błądzą i idą w zwiedzenie ponieważ odchodzą od nauk Słowa Bożego. Zatem jaki wniosek można wyciągnąć? Katolicyzm, ekumenizm, Prawosławie, ekumeniczny ‚Protestantyzm’ bez Ducha to nie NT! Zatem co? Zwiedzenie! Wiec czemu on udaje,ze są to ‚wierzący’? Czemu zwodzi Ruch Zielonoświątkowy czy Charyzmatyczny zapraszając ich do udziału z nie NT kościołem?

  • D. Hathaway wychwala katolicyzm:”Jedynym kościołem, który chciał ze mną pracować to katolicyzm; zielonoświątkowcy były zbyt przerażeni! Tłum, który przyszedł do Chrystusa wzrastał od wsi do wsi. Było tak wielu ludzi, którzy chcieli wziąć udział w spotkaniu, aż skończyliśmy w katedrze katolickiej w Budapeszcie z grupa pięciu tysięcy ludzi! Komuniści byli tak źli, powiedziano mi, mam nigdy nie wracać i ukarano katolicyzm”ze strony Festiwalu Życia w Amsterdamie, który miał miejsce w roku 2012.

Czyli nie- kościół wziął udział w ewangelizacji! Skoro tam był, nie mógł nie zauważyć jak to wygląda! „Cale wsie idące do Chrystusa”- gdzie oni są? ‚Zapomniał’ im powiedzieć, ze muszą wyjść ze zwiedzenia? Oto farsa ekumenizmu…

D.Hathaway ma rekomendacje od samego Billy Grahama, który jako pierwszy zaczął realizować postulaty jezuickiego Soboru Watykańskiego II i uważa, ze osoby nie więżące mogą iść do nieba bez poznania Chrystusa.

Współpracuje z Vinesong, który grał u stup katolickiego kościoła oraz tzw ‚Charyzmatycznych katolików(jezuici)’. Grali oni tez w Polsce. Wspolczesni muzycy biora muzyke Pentekostalna i zanosza ja na lono falszywych kosciolow.

Inne artykuły o D.Hathawayu:

David Hathaway- ‚ekumeniczna’ i kłamliwa ‚Ewangelia’ dla mas.

Festiwal Życia 2014- David Hathaway- ekumenik i współpracownik z katolicyzmem.

David Hathaway usługuje przed krucyfiksami i bałwochwalstwem:

http://fftv.mbco.ru/embed.html?id=96-6166&w=320&h=240&autoplay=true

W 2012 roku ekumeniczna gorączka pojechała do Holandii.

http://www.festivaloflife.nl/index.php/informatie/organisatie/david-hathaway

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s