Chiński Nowy Rok 2016- 8 Lutego 2016

Chińczycy obchodzą Nowy Rok- 8 Lutego. Dla nich będzie to rok ognistej małpy wg horoskopu chińskiego. Do tego dochodzi ezoteryczna nauka o pięciu elementach: złoto, woda, drewno, ogień oraz ziemia. Małpa również może być powiązana z małpim bożkiem zwanym sun wukong. Niestety będą go obchodzić czcząc to o czym nie maja pojęcia. Cala otoczka związana jest z okultyzmem. Oto niektóre zwyczaje i ich znaczenie:

  • czerwona latarnia– zapalanie drogi dla boga kuchni( Zao Shen)

  • sztuczne ognie– maja odstraszyć potwora zwanego Nian (pogański ‚egzorcyzm’)

  • taniec smoka

  • taniec lwa

  • pomarańcze oraz mandarynki– maja ‚ściągnąć’ bogactwo oraz ‚szczęście’

  • yuanbao– sztabka złota bądź srebra w kształcie lodzi, aby ‚ściągnąć pieniądze’ do domu.

  • śliwka i brzoskwinia– dekorowanie domu w celu uzyskania dobrych zbiorów, ‚przyciąganie’ długiego życia i prosperowania finansowego.

W Biblii smok i lew to atrybuty i kształt diabla. Niestety poganie upatrują je jako źródło : mądrości,płodności czy szczęścia. Tance z tymi uosobieniami szatana powiązane są ze sztukami walki. Południowy styl smoka jest wzorowany właśnie na mitycznym chińskim smoku. Smok występuje tez w mitologii chińskiej jako władca oceanu, i istnieją tam 4 takie smoki.

Jak widać nawet Nowy Rok można obchodzić w sposób okultystyczny. Biblia jasno zabrania wróżb jakiegokolwiek pochodzenia. Czemu? Ponieważ ludzie proszą demony aby coś dla nich zrobiły i jest to forma paktu zawieranego z nimi. Niczego nie spodziewający się ludzie układają się z demonami odnośnie zdrowia, długości życia, pieniędzy, powodzenia, zbiorów itd. Biblia mówi o błogosławieństwie, które jest obecne, a wynika z połączenia pogan do błogosławieństwa Abrahama, przez udział w Jezusie Chrystusie i nowym przymierzu!Poganie jednak związują siebie i rodziny (klątwy generacyjne) działaniami okultyzmu. Osoby wierzące w przesady muszą przyjść do Jezusa, zaprosić Go do serca, wyznać Mu grzechy. W Jego imieniu złamać pakty (często tego typu praktyki sięgają setki jeśli nie tysiące lat! Cale rodziny związane są przez te obrzędy i rytuały, które na pozór nie wyglądają ‚źle’!). Należy złamać klątwy oraz nakazać demonom aby wychodziły z nas, naszych rodzin oraz domu i tego co posiadamy.

Pomimo tego, Jezus działa potężnie w pogańskich Chinach!The Telegraph podaje, ze jeśli wzrost liczby Chrześcijan się utrzyma, za 15 lat Chiny staną się ‚najbardziej Chrześcijańskim narodem’ na ziemi! Chińczycy jednak muszą poznać służbę uwolnienia i walki duchowej aby uwolnić się z prastarych warowni!

Oczywiście, Polacy nie mogą pokazywać palcem na pogaństwo w Chinach, ponieważ sami uczestniczą w zabobonach, przesadach i bałwochwalstwie co roku. Odbywa się to co tydzień, a także wiele razy do roku, podczas np. Świat Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy. Polacy, czas się obudzić! Czas wziąć Ewangelie i moc Ducha!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s