Święto czarownic- 2 Listopada 2016

Święto czarownic- 2 Listopada 2016

Zbliża się właśnie jeden z ośmiu głównych świąt czarownic oraz wyznawców pogaństwa. Ten sam festiwal posiada rożne nazwy w rożnych tradycjach czarów. Może być zwany Imbolc(Wiccanie), Dzień Świętej Brygidy, Gŵyl Fair y Canhwyllau(Walia), Candlemass (msza ze świecami) w niektórych krajach katolickich, Dzień Świstaka (Ameryka). Odpowiednikiem w Polsce jest tzw ‚Matka Boza Gromniczna’. To święto należy do jednego z czterech tzw cross- quarter days czyli dni pośrodku innych czterech dat, oznaczających przesilenia oraz równonoce.

Oczywiście katolicyzm ‚zapożyczył to święto na własny użytek’ i dorobili do tego katolicka legendę:

W tym dniu święci się gromnice, które później daję się do dłoni osobom opuszczającym ten świat, by Matka Boża była przy nich aż do ostatniego tchnienia i zapewniła im szczęśliwą wieczność. Światło gromnicy w wielu domach plonie w czasie wyładowań elektrycznych, a ich mieszkańcy wierzą, że Matka Boża ustrzeże ich od wszelkiego zła. 

Była to tez kolejna okazja dla ludu aby ‚przepowiadać pogodę’ czyli bawić się w zakazane Biblia wróżby:

Gromnica, zimy połowica; Gdy na Gromnicę z dachu ciecze, zima jeszcze się odwlecze; Gdy na Gromniczną rozstaje – rzadkie będą, urodzaje;Gdy słońce świeci na Gromnicę, to przyjdą większe mrozy i śnieżyce; Gdy na Gromniczną mróz, chowaj chłopie sanie, szykuj wóz

Czemu pisać na ten temat w Protestantyzmie w Duchu? Ponieważ w tym czasie rożne grupy pogańskie będą robić rytuały i uwalniać siły demoniczne nad ludźmi. Druidzi, poganie, Wiccanie czy sataniści (Festiwal ognia, dedykacja dla diabla) oraz Ordo Templi Orientis (Ryt Brygidy, ceremonia Canlemass) będą robić rytuały. Słowianie w tym czasie obchodzą Gromnice(Swieto Peruna, Ognia).

Polecam modlić się o ochronę siebie, rodzin, znajomych oraz kościołów Protestantów w Duchu Świętym. W walce duchowej złamać wpływ rytuałów, ‚proroctw’, ‚życzeń’ oraz magicznych związań. Polecam związywanie demonów oraz niszczenia ich wpływu. Psalm 91 jest wskazany oraz rozeznanie duchów.

Czytaj więcej poniżej:

2 Lutego- Gromnica, Imbolc, Brighit, Candlemass, ‚Matka Boska’ Gromniczna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s