Trend:Kiedy ławka przerasta pulpit

Trend:Kiedy ławka przerasta pulpit

Pobierz pdf:

Kiedy ławka przerasta pulpit

Myślę, ze to może jeden z podstawowych problemów w kościele. W niektórych zborach ludzie maja do wyboru dwie drogi oraz ich konsekwencje. Pierwsza droga, w zborze gdzie pastor wciąż głosi podstawy kolejny, może 21 rok to wciąż siedzenie cicho i obserwowanie stagnacji, ignorancji i ludzkich drug. Tak swoja droga- (dla naiwnych wierzących)- jeśli pastor nie widzi tego teraz to jaka gwarancje masz, ze zobaczy to później? Może przychodzi czas, aby wierzący zaczęli naprawdę pragnąc wzrostu w Jezusie. Jak jednak to możliwe w miejscu gdzie ktoś tego nie chce albo po prostu nie rozumie?

Wydaje mi się niesamowicie zabawne to, ze wielu wierzących poszło dalej od osoby za pulpitem. Jeśli one widza więcej, to do jakiego momentu doszliśmy? Czemu możliwe jest, ze taka sytuacja może stać się nagminna?Czyż nie idiotyczne jest to żeby osoby ze zboru musiały pouczać ‚wieloletniego pastora’, iż takie rzeczy jak rozwód, ponowne zamążpójście,ekumenizm czy katolicyzm są rzeczami ewidentnie złymi!? Czemu są sytuacje gdzie pan Hilary wrzeszczy gdy ludzie pokazują, ze ma okulary na nosie? Oczywiste staje się ‚złe’? Czy nie meczy cie dochodzenie oczywistego? Czy nie meczy cie tego typu zdanie:„Pastorze, jak pastor może iść do ekumenizmu z katolicyzmem, skoro pastor sam wyszedł z niego kilkadziesiąt lat temu?”

Gdy ławka przerasta pulpit,dochodzimy do momentu podjęcia decyzji! Naturalna rzeczą w Protestantyzmie w Duchu jest, ze przychodzisz do Jezusa, szukasz chrztu w Duchu, czytasz i budujesz swoja relacje z Bogiem, poprzez Słowo i modlitwę. I…Bóg zaczyna dawać ci objawienie, wizje, zaczynasz patrzeć jak Bóg działa- zbawienia, uzdrowienia, uwolnienia…Jest to dorastanie w Bogu. Butelki z przecierem już cie nie ruszają…twój duch wola: Boże nakarm mojego ducha mięsiwem duchowym- daj mi tura, żbika i kawałek rekina!…Daj mi zrozumieć więcej Słowa…obnaż sekrety od Ciebie…Czy jest to wołanie twojego ducha?

Teraz co dziwisz się, ze niektórzy tego nie rozumieją i nie widza? Jedyne co nauczyli się przez lata w seminarium i służby zborowi to jak odtwórczo patrzeć jak inni coś robią, co inni głoszą itd.? To co siejesz, zbierać będziesz! Zasiej religie, naiwność i ślepotę, one wy-owocują po latach…Obawiam się, ze ignorancja duchowa wy owocowała dziś po wielu zborach…Inne są zastraszone, ze jeśli nie będą cicho, to usuną ich z porządku dziobania w zborze…Martwe kolo…Albo, albo…

Jest inna droga, ale ona wymaga od ciebie zaangażowania. Orzeł naturalnie wypycha małego orzełka z gniazda. To jest naturalny sposób życia, albo inaczej ten orzełek zostanie kaleka życiową. Nadopiekuńczość produkuje niedojdy duchowe. Zatrzymany w rozwoju wierzący jest w strasznym stanie. Czy mamy dzisiaj 30 letnich wierzących w duchu- 5 latków? Zamknięci w cieplarniach zborowych żyją w nienaturalnych warunkach. Orzeł trzyma orzełki aż gniazdo się urwie z gałęzi. Brak samodzielności, poleganie na człowieku, brak zaufania Bogu, nikła wiara, powtarzanie frazesów, które już nie działają, frustracja z powodu wszelkiej korekty, ślepi obrońcy wszystkiego co się robi w takim zborze?

Zbadajmy źródła tych problemów! Jeśli masz 30 latka w wierze, w duchu 5 latka- jest prawie niemożliwe aby on rozumiał. Jak zatem uniknąć tego?

Należę do Boga, gdy się nawracam…Objawienie vs. Rozum.

To zdanie musi być napisem na mojej chorągwi. To zdanie musi przelać się przez wszystkie sfery mojego życia, a wówczas, i jedynie wówczas mój Protestantyzm w Duchu będzie spełniony i działający. Im szybciej to pojmiesz tym mniej lat zajmie ci zrozumienie wielu rzeczy…Należę do Boga, nie człowieka…Jestem odpowiedzialny za moje zbawienie przed Nim, On jest moim źródłem…On uczy mnie Słowa i Jego głosu. On daje mi objawienie w kontraście do seminaryjnych ‚ten powiedział, on się zna, tak wymyślił, więc nie myślę więcej’. Stad wielu ludzi nie czyni walki duchowej i uwolnienia dla siebie. Ludzki rozum tam nie dotarł. Przychodząc jednak przed Boży Tron, Bóg ma objawienie i to jest przyszłość kościoła Protestantów w Duchu Świętym. Za wiele lat spędziłeś na ludzkich drogach, wykorzystałeś pieniądze na to co ‚najlepsze w świecie ludzkim na ten czas’ i…nie ma efektów. Przychodząc przed Tron Boży oszczędzasz sobie chodzenia…może łez…może lat…Gdybyś przyszedł do Jezusa i zapytał, to Jezus pokazał by ci ‚niezrozumiana teologie 21 wieku’: wyrzuć demony, a problemy znikną…Taak proste…taak jednak zaciemnione.

Mądry orzeł przygotowuje orzełki aby nauczyły się samodzielności. Orzełek, który podażą naturalnym kolejem drogi Protestantyzmu w Duchu, czuje się spełniony przed Bogiem! On czuje wiatr w piersiach, jego skrzydła łopoczą na wietrze, szybko uczy się do czego służą pazury i dziob…szybko zdaje sobie sprawę, ze nie wszystko tam jest mu przychylne…Proces uczenia…Gdy taki spotyka orla uwiązanego do gniazda…może być zabawnie, mogą polecieć tez pióra…

Jaka tam walka?

Ja tu w gnieździe wszystkich kocham!

Nie ma zła!

Itd. Oto ‚nieopierzony’ orzeł, który staje się ‚mędrcem gniazda’. On nie rozumie i żyje w świecie baśni. Bóg słyszy pragnienia twojego ducha…Bóg chce aby twoje Chrześcijaństwo przynosiło rezultaty i dawało ci satysfakcje…Nie dziw się, ze Bóg wola cie do miejsca gdzie On chce…Nadopiekuńcze i kontrolujące orły zawsze maja inna wizje…Tam jednak jest wola Boza i Bóg szuka aby ludzie ja realizowali…Wiele współczesnych folwarków oraz cieplarni nie widzi i nie może widzieć co Bóg robi…Naturalne tez ciągnie do naturalnego….duchowe do duchowego i tych dwóch nie da się pogodzić. Gdy ławka przerasta pulpit zaczyna się komedia…Czy jednak zmobilizuje to starego orla do choć zastanowienia się nad tym? Nie wstyd ci, ze wierzący znają lepiej od ciebie Pismo? Gdy ty łazisz od ekumenicznej imprezy do innej, oni mogli by ci oszczędzić czasu i kryzysów, które nadchodzą…Gdy nie widzisz prostych nauk Pisma, czy nie czas aby zawołać do Boga o pomoc? I nie, to nie ‚oni’ jej potrzebują!

Amen!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s