Ekumeniczna Konfederacja Północy

Ekumeniczna Konfederacja Północy

Ekumeniczna Konfederacja Północy

Wiatry ekumenicznego zwiedzenia wieja z Północy. Nie ma nic bardziej zdradliwego, niż rzekomi pastorzy, którzy podają się za Zielonoświątkowców, jednak systematycznie prowadza ich oraz ich kongregacje w objęcia śmierci ekumenicznej.

Nich nie zmyli cie ich pozorna pobożność oraz gładkie słowa. Pod ta zasłona kryją się podstępne słowa, oszczerstwa oraz plany złego. Wielu z nich prześciga się w głoszeniu niebiblijnych doktryn jak:

 • nie osadzaj
 • jeśli się z nimi nie zgadzasz, nie jesteś Chrześcijaninem
 • głoszą fałszywe nauki o pokorze, chodząc w kolo, robiąc minę udając, ze są pokorni
 • ich popularne nauki to : kto mówi Prawdę, jest od diabla, głoszą ekumenizm, przekręcają Biblie w stronę ich ekumenicznego zwiedzenia.
 • Wg nich jedynym grzechem, którego Bóg nie wybaczy nie jest wcale np.: udział w zwiedzeniu papieskim, bycie agentem SB podczas ery komunizmu. Nie. Bynajmniej. Wszelki grzesznik czuje się od lat u nich bezpiecznie. Zbrodnia jest stwierdzenie- ta osoba jest zwiedziona i głosi herezje.
 • Kościół potrzebuje więcej ‚miłosierdzia, tolerancji, szacunku do grzechu, herezji i upadku’
 • Wrogowie kościoła, to ci, którzy pokazują błędy i zwiedzenie.

Dożyliśmy czasów, ze agenci katoliccy w kościołach Protestanckich- np. Zielonoświątkowym tak urobili niektórych wierzących, ze oni sami proszą o to aby katolicyzm ich zaakceptował. Polecam każdemu przeczytanie artykułu pt: „Protestantów i prawosławnych nie zaproszono na Słupskie Dni Kultury Chrześcijańskiej”1. Tam w żałosnym skomleniu pastor Zielonoświątkowy, Jacek Heindeireich z KZ w Słupsku domaga się zaproszenia go na katolickie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jest oburzony, ze katolicyzm (w tym wypadku Civitas Christiana )pominął Kościół Zielonoświątkowy i inne Protestanckie kościoły! Oto dowód na zwiedzenie. Jest to niebywale i nie do opisania:

Autorzy listu piszą, że jeszcze kilka lat temu przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich reprezentowanych w Słupsku byli zapraszani do współtworzenia i współorganizowania tego przedsięwzięcia… Z niepokojem przyjmujemy fakt, że określając cykl wydarzeń związanych ewidentnie z jedną chrześcijańską denominacją Dniami Kultury Chrześcijańskiej, zawęża się znaczenie terminu chrześcijaństwo do rzymskiego katolicyzmu, pomniejszając tym samym znaczenie lub wręcz negując wkład innych Kościołów w kulturę, tradycję i duchowość chrześcijańską”

Ekumeniczny list, w którym twierdza, ze katolicyzm jest ‚denominacja’ Chrześcijaństwa, pełen oburzenia wystosowali pastor Zielonoświątkowy, Metodystyczny, Luterański oraz ksiądz prawosławny ze Słupska. Miało to miejsce w roku 2013.

http://www.slupsk.luteranie.pl

https://metodyscipomorze.wordpress.com

kz.slupsk.pl

Śmieszne jest to, ze jeszcze w roku 2010, owe zaproszenie pojawiło się i w innym artykule możemy czytać:

Na 16 października zaplanowano drugą edycję słupskiego ekumenicznego czytania Pisma Świętego. – Proponujemy, by Pismo Święte czytać w różnych miejscach, dlatego zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie różne Kościoły chrześcijańskie Słupska. Ta inicjatywa spotkała się z żywym zainteresowaniem ”2

Ekumeniczne Czytanie Biblii jest elementem tzw Dni Kultury ‚Chrześcijańskich’. Jak podaje artykuł, przed 16 Października ksiądz nawoływał do powrotu do różańca, muzyk grał dla Maryi (tzw Kantata Maryjna) oraz czytamy o filmie na temat katoliczki, Matki Teresy, która ma być wkrótce wyniesiona na ołtarz, kanonizowana, by miliony osób mogły się do niej modlić! Czytamy również o galerii pt:Tkaniny inspirowane Pismem Świętym. Nie zabrakło również tzw mszy. Krzyżowali ‚Chrystusa ‚ na nowo.

W roku 2011, Pomorze wystartowało wcześniej i już przed Tygodniem Modlitw o Jedność ‚Chrześcijan’ spotkali się aby śpiewać kolędy. (Rzymsko-katolicyzm, Polska Rade Ekumeniczna, wspominani słupscy Metodyści oraz Luteranie ). 3 19 Stycznia, słupscy Zielonoświątkowcy przenieśli się do parafii prawosławnej by świętować : Święto Jordanu obok innych ekumenikow. W zmaganiach aby włączyć Judaizm do katolicyzmu (Katolickie Dni Judaizmu) ludzie mogli oglądać pastora Zielonoświątkowego z Koszalina, Marka Kurkierewicza, który wraz z kolegami z katolika i metodystami prowadził tego typu modły w parafii katolickiej z tego miasta.

Sam Tydzień Modlitw O Jedność ‚Chrześcijan’ rozpoczął się w katedrze katolickiej…msza. Marek Kurkierewicz brał udział. Jakby ktoś pomyślał, ze to już za wiele- nie skończyło się na tym. Zielonoświątkowiec(M.Kurkierewicz) przeniósł się z katolickiej świątynki do prawosławnej na tzw Ekumeniczne Nabożeństwo.

To wielkie odstępstwo od wiary i Biblii zostało zwieńczone 25 Stycznia w Darłowie, gdzie w parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy udziale wspominanego Kurkierewicza.

Obok Słupska (Heidenreich), Koszalina(Kurkierewicz)…mamy również Szczecin(Mieczysław Czajko) 4, Poznań (Pastor Piotr Wisełka ), Świdwin (Adam Ciućka ), Lębork.

koszalin.kz.pl

www.betania.kz.pl

poznan.kz.pl

http://www.zbor.pl

Do tego dochodzi Światowy Dzień Modlitwy organizowany np. w Słupsku, gdzie do poczetu ekumenicznego dołącza pastor z KZ Słupsk, Mieczysław Kotelnicki.5 Pastora Heindeireicha można zobaczyć z otoczka katolicka i ekumeniczna podczas Tygodnia Modlitw O Jedność ‚Chrześcijan’ z roku 2010. 6 Można pooglądać zdjęcia z tego wydarzenia.

Słupsk organizuje tez zwiedzenie dla młodych Zielonoświątkowców. Spotykają się na świecie pod nazwa Ekumeniczne Spotkanie Młodych.7 Tam głosił pastor Heidenreich a imprezę prowadziła grupa uwielbieniowa z Kościoła Zielonoświątkowego w Słupsku. Oto zdjęcia.

Nabożeństwo odbyło się w ewangelicko-augsburskim kościele Św. Krzyża 4 marca 2007 r. o godz. 18:00. Kazanie, w oparciu o historię spotkania Jezusa z Samarytanką, wygłosiła diak. Halina Radacz (ewang-augsb) z Żyrardowa. W nabożeństwie uczestniczyli księża Mariusz Synak (prawosł.) Jacek Heidenreich (zielonośw.) Wojciech Froehlich (ewang-augsb). Czynnie uczestniczył także chór z kościoła zielonoświątkowego.”8

W Lęborku nie lepiej:9

„Uczymy się uwielbiać Boga głośno, spontanicznie, tak jak to robią na przykład Zielonoświątkowcy.”(forma ale brak zbawienia!)

„W środę będę gościł przedstawicieli gminy Żydowskiej i Muzułmańskiej. Będą mówić o podstawach każdej wiary w szkołach podstawowych. W naszym zespole, grającym muzykę uwielbienia dla Pana, wspomaga nas czasem chłopak z Kościoła Zielonoświątkowców. Czuje się jak u siebie w domu. I o to tu chodzi!

„Pamiętam wspólny obiad, zaraz po modlitwach, w czasie Asyża w Gdańsku; siedzieliśmy razem przy stole – Muzułmanie, Żydzi, Prawosławni, Ewangelicy, Katolicy, Zielonoświątkowcy, Greko-katolicy… Wszyscy czuliśmy się dobrze! Była przemiła, serdeczna atmosfera. Była jedność! Byliśmy jedną rodziną.

Asyż w Gdańsku to spotkanie stricte ekumeniczne: katolicy, Protestanci, Prawosławni oraz Muzułmanie(imam z Gminy Muzułmańskiej) i Judaiści.

W roku 2015 spotkali się po raz 10! (5 Listopada)10

Inspiracją do corocznych międzyreligijnych spotkań modlitewnych było zaproszenie liderów religijnych z całego świata do włoskiego Asyżu w dniu 27 X 1986 r. przez papieża Jana Pawła II.”11

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KqgA75b2LM8

Ekumeniczne Nabożeństwo Kolędowe, Ekumeniczne Czytanie Biblii itd- nie ma końca odstępstwa. Pastor KZ, Piotr Wisełka współpracuje z Poznańska Grupa Ekumeniczna.12

Nabożeństwa Ekumeniczne są na fali w KZ w Elblągu(Witold Kantorek) oraz we Fromborku(Wojciech Gajewski, mówca na katolickiej Strefie Zero). 13

http://elblag.kz.pl

http://www.parakletos.pl

Okazje i wymówkę, aby uczestniczyć w ekumenizmie jest tzw Gwiazdkowa Niespodzianka. Jej pomysłodawcą jest organizacja należąca do Billego I Franklina Grahamów- Samaritan Purse. 14Wszystko służy aby rozprzestrzeniać jad ekumenizmu. Oto sposób jak wzmacniać tradycje kłamstwa na temat tzw Świat Bożego Narodzenia i sprytnie ‚nakłonić’ kościoły do współpracy z katolicyzmem. Zauważcie, ze ekumenizm zabrania i zniechęca nawracanie osób, oraz głoszenie Prawdy Pisma. Zielonoświątkowcy biorący w niej udział są w wielkim zwiedzeniu. W naszych czasach ludzie odchodzą od głoszenia Biblii, a zamiast tego przyłączają się do innych ‚robiąc ich chrześcijanami wg ich zwiedzenia’. Po tym mówią- ale nas dużo!

Nic tak nie zwodzi ludzi jak muzyka. Beata Bednarz w tym roku kontynuuje tradycje chodzenia ‚Od sasa do lasa’. Katolickie koncerty pasyjne, koncert z okazji Dni Papieskich!15

Wielu z nich jest bardzo bezczelna odnośnie swojej ekumenii oraz atakuje i próbuje wyciszać wszelkie próby obnażania tych działań. Jacek Heidenreich na przykład, pomimo jawnego swojego udziału w tych niebiblijnych i zwodniczych działaniach, oskarża ludzi o bycie ‚wilkiem’. Kto powie COKOLWIEK o ich działaniach i krytykuje błędy i herezje- jest ‚nienawrócony’ i ‚rozbija zbory’/’atakuje kościół’.

Dziś musimy od nowa definiować czym ten owy kościół jest. Czy osoba nawrócona angażuje się w działania, które niszczą Protestantyzm? Czy osoba nawrócona pociąga innych do niebiblijnych unii? Czym jest ‚kościół’? Czy pokazywanie Prawdy staje się znów zakazane, tak jak było to wcześniej. Postawa Heindenreicha pokazuje, ze ekumenizm wykonał u nich zgubna prace. Tak jak w papiestwie, tępiącym ‚ich przeciwników’, tak dzisiaj osoby odmawiające udziału w ekumenii, będą wyśmiewane, ostracyzowane, blokowane i szkalowane. To ekumenik, który nie odróżnia lewej nogi od prawej i lawiruje między zwiedzeniem a Prawda, chce dziś ogłaszać jednych zbawionymi (tych, którzy go słuchają i nic nie mówią co widza) a innych- aby potępić. Każda próba pokazania prawdy to ‚atak na kościół’. Teraz osoby nienawrócone, które potrzebują Ewangelii, po prostu ‚nie muszą się nawrócić’. Ot, Heidenreich ogłosi ich zbawionymi! Biada jednak osobie, która to kwestionuje. ‚Rozbija kościół’ czyli uniemożliwia realizacji ich planów.

Doktryna papieska pt:’nie osadzaj’ to droga bez wyjścia. Nie możesz stanąć za Prawda, bo to osadza tego co ja odrzuca. Nie możesz konfrontować, bo ‚jak’?Nie możesz stwierdzić, ze ktoś potrzebuje zbawienia…Nie możesz stwierdzić,ze ktoś odszedł od Boga. To labirynt relatywizmu…To zaprzeczanie Pisma…„AntyEkumenia

 

Heindenreich okazał się bardzo dwulicowy. Najpierw próbował grzecznie pytać o to dlaczego nie traktuje go jak brata w e-mailu. Czasem czuć, ze ktoś ma niechęć do kogoś. Tak i było w jego przypadku. Dwulicowość okazała się, gdy zaczął gromić i atakować mnie, ponieważ napisałem prawdę. Myślę, ze wiele osób odchodzących z KZ mogło spotkać się z takim postępowaniem:

 • pastor jest dobry dla wielbiących go.
 • Jak długo nie kwestionujesz nic- jesteś bratem
 • Niezgoda jest najpierw traktowana jako ‚twoja wina’,’inny duch’. Jeśli to nie pomaga, jest to ‚bunt wobec pastora, autorytetu’, potem rozszerza się to na ‚bunt wobec kościoła’ a na koniec ‚bunt wobec samego Boga’

Zauważmy, ze tego pokroju ludzie chodzą w kolo z mantra: ‚jestem pokorny, jestem pokorny, jestem pokorny’. Ta sztuczna pokora wychodzi, gdy następuje sprzeciw. Oto duch ‚nienawidzący sprzeciwu’. Spytasz- skąd nerwy? Proszę wyjaśnić?

Cisza. Nie ma argumentów. Nigdy nie dowiesz się co jest źle. Oni sami decydują co ‚przystoi’ a co nie!!! Wg emocji…wg chwili…Zło jest względne, apostazja i herezja- chroniona, bo złapali się sami w potrzask- nie osadzaj! Chwileczkę! Właśnie osadził? Teraz przychodzi atak na charakter, postawę, kwestionowanie zbawienia. Współczuję tym zarówno tym Zielonoświątkowcom, którzy muszą znosić tych ludzi oraz tym co odeszli ze zboru przez nich.

Ekumeniczna i papieska postawa tych ludzi zraza wielu od Boga. Prawda jest taka, ze jeśli coś jest zabronione Biblia, to nie ma żadnej podstawy aby to bronic. Jeśli Jezus mnie zbawił, to kim jest człowiek aby to kwestionować?Oto diabeł mówiący przez usta tego, co zaprzecza demonizacje Chrześcijan. Oto syndrom Piotra (braku uwolnienia od katolickich i innych demonów denominacji) bądź manifestacja demoniczna. Jeśli odchodzisz z kościoła Zielonoświątkowego czy Charyzmatycznego…nie odchodź od Boga. Chodź z Jezusem w mocy Ducha Świętego. Nie dopuść aby głupcy i zdemonizowani ograbili cie od Prawdy. Wielu z nich jest w upadku, niektórzy to agenci Jezuiccy…inni ślepi jak kret.

Odejście ze zboru, ‚spod autorytetu pastora‚ nie jest odejściem od Jezusa. W czasach ostatecznych świat religii się spolaryzuje. Synagoga Szatana podaża za ekumenizmem! Faryzejstwo pod wodza Unii Europejskiej i Papiestwa, spróbuje włączyć wszystkich do zwiedzenia.

System Faryzejski (ekumeniczny) trzasł Jeruzalem. Oni potępiali tych co szli za Jezusem. Nawet Piotr prawie dal się nabrać na ‚nie chodzi z nami’. Dziś wielu śmieje się z ‚owieczek’. Osobę uzdrowiona Faryzeusze nazwali grzesznikiem i tym co się myli! Wielcy ‚przy żłobie’ chcieli dyktować jak chodzić z Jezusem. (ci co z nami chodzą są, a ci co nie nie i nie mogą!). Faryzeusz bluźnił Jezusowi gdy ten skonfrontował ich błędy, tradycje. Ba, nazwali go ‚opętanym’ czy ‚ma demona'(daimonizomai) i ‚usługującym w mocy Belzebuba'(Jana 10:20, Mat 12:27, Jana 8:42-46). Jezus wstrząsnął fałszywym światkiem kumoterstwa, zwiedzenia i nie dostosowania się pod ich dyktando.

Demony tradycji, seminariów, ekumenizmu atakują prawdę!Nic się nie zmieniło od 2000 lat!

Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego. (39) Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Jezus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama. (40) Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił. (41) Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga. (42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. (43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. (44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi. (46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi? (47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście. Ew Jana 8.

Pytania:

 1. Czy jednanie się z odstępstwem i herezja, jest od Jezusa czy diabla?
 2. Czy odrzucanie nauk Pisma (np. o bałwochwalstwie) jest od Jezusa czy diabla?
 3. Czy nazywanie osób niezbawionych- zbawionymi, jest od Jezusa czy diabla?
 4. Czy gromienie kogoś kto mówi Prawdę, jest od Jezusa czy diabla?
 5. Czy chronienie tych co zwodzą, jest od Jezusa czy diabla?
 6. Czy zastawianie zwiedzenia, odstępstwa, ekumenizmu dobrymi uczynkami jest od Jezusa czy diabla?
 7. Czy diabeł stoi za Prawda czy przeciwko niej?
 8. Czy na podstawie Biblii mogę ocenić, czy ktoś jest w zwiedzeniu?
 9. Czy osoba zbawiona, żyje w zgodzie ze światem, herezja i odstępstwem?
 10. Czy osoba angażująca się w ekumenizm, jest osoba wiarygodna? Na jakiej podstawie?
 11. Czy osoba zasłaniająca zwiedzenie jest od Jezusa?
 12. Czy Prawda to jednocześnie Pismo jak i tradycje i widzimisię pastora?
 13. Czy sprzeciwienie się złemu, jest od Jezusa czy diabla?
 14. Czy sprzeciwienie się herezji, jest od Jezusa czy diabla?
 15. Czy konfrontacja błędu jest od Jezusa czy diabla?
 16. Czy jeśli pastor idzie za fałszem, to jest od Jezusa czy diabla?
 17. Czy jeśli pastor zbłądzi, to ja mam iść za nim?
 18. Czy niechęć wyrugowania błędu, zwiedzenia i relatywizmu jest od Jezusa czy diabla?
 19. Czy jeśli zbór idzie w zwiedzenie, to ja zaryzykuje utratę duszy idąc za nimi?

Zielonoświątkowiec i Charyzmatyk 21 wieku będzie musiał sobie odpowiedzieć na te i inne pytania. Wielu atakuje Prawdę, ponieważ ich służba nie jest Biblijna ale zależy na dotarciu do wszelkiej maści ludzi. Tak naprawdę żaden z tych ludzi, nie jest zainteresowany zakończeniem ekumenizmu. Oni chcą go rozszerzyć na każdy region, kraj i świat. Jest to oficjalna doktryna Lucyfera/Antychrysta.

Oznaki/symptomy zwiedzenia:

 1. ‚zamierzacie założyć następna denominacje’?
 2. A co my jedynie mamy prawdę? (kto ma?)
 3. Każda denominacja to to samo
 4. Porzućmy denominacje stańmy się między-denominacyjni bądź nie-denominacyjni
 5. Wszystko co dzieli jest od diabla.(Jezus podzielił Jeruzalem…Ludzie odchodzili, bo nie uznali Prawdy)
 6. Denominacje są od diabla.
 7. Jezus nakazał ekumenizm. Prawda jest drugorzędna.
 8. Reformacja miała kościół pojednać.
 9. Każdy z nas się w czym myli. (czemu więc siedzisz w błędzie?)
 10. Katolicyzm to bracia, Chrześcijanie.
 11. Kto wskazuje błędy, nie jest od Boga.
 12. Przestańcie pokazywać na błędy, grzechy, doktryny. Jezus na to nie zważa (Po co Biblia?)
 13. ‚Współczesne bałwochwalstwo’ to nie to co myślisz…(Biblia je definiuje…)
 14. Jest wielu zbawionych katolików (wciąż modlą się do zmarłych? Od czego zostali zbawieni?).Jest zatem wielu zbawionych Hindusów, Buddystów. Po prostu dalej siedzą w odstępstwie.
 15. Jezus nakazał świętować swoje urodziny (Data?)
 16. Liczy się co ma w sercu. (Co jeśli ma zwiedzenie?)
 17. Chrześcijaństwo to nie religia (cechy religii?).
 18. Przyjmując Jezusa, mogę wieżyc w co chce i iść jak chce (ekumenizm cala para)
 19. Mogę wielbić Boga wg mojej wyobraźni
 20. Jeśli jestem pastorem, sam definiuje zbór.
 21. Kościół to budynek. Poza nim nie ma zbawienia.
 22. Zmieszajmy tradycje, wyjdzie ‚Prawda’.
 23. Nie ważne w co wierzy pastor. Sprzeciw jest zawsze zły.

Jeśli nie znasz jeszcze Jezusa z Biblii, to zapraszam do jej lektury. Poznaj prawdę sam dla siebie. Jeśli chciałbyś przyjąć Pana Jezusa i doświadczyć zbawienia, zaproś Go do serca. Wyznaj Mu swoje grzechy. Przyjmij wybaczenie. Módl się o chrzest w Duchu Świętym(Nowo narodzenie- )

Amen!

Polecane artykuły:

http://ekai.pl/diecezje/koszalinsko-kolobrzeska/x33755/w-slupsku-odbeda-sie-dni-kultury-chrzescijanskiej/

http://ekumenia.pl/aktualnosc/tydzien-ekumeniczny-na-pomorzu-srodkowym/

http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/art/4818851,protestantow-i-prawoslawnych-nie-zaproszono-na-slupskie-dni-kultury-chrzescijanskiej,id,t.html

http://www.mojemiasto.slupsk.pl/index.php?id=3822

http://www.slupsk.luteranie.pl/index.php?D=mod&mod=nowosci&a=2&b=125

http://www.kosciol.pl/article.php/20070310142222637?query=luter

14www.samaritanspurse.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s