Dzień Dziękczynienia

Dzień Dziękczynienia

Pobierz darmową publikacje w formacie pdf:

Dzień Dziękczynienia

W ramach masowego papieskiego wysiłku pod ogólną nazwa- ekumenia, należy przypomnieć o Dniu Dziękczynienia, który w tym roku wypada 26 Listopada 2015 r. Związany jest on z Protestantami, Pielgrzymami oraz Purytanami.

Wbrew dzisiejszym wysiłkom jednania wszystkiego i wszystkich, musimy pamiętać o tym, ze podział to najbardziej Biblijne stwierdzenie. Sam Apostoł Paweł mówi o podziałach i rozumie, ze ludzie dzielą się po to aby zachować prawdę i oddzielić się od kłamstwa, tradycji i ignorancji.

W historii możemy znaleźć pojęcia jak:

 • Angielscy Dysydenci1, którzy oddzielili się od sztywnego i liturgicznego Kościoła Anglii (np. Purytanie)
 • Protestanci
 • Nonkonformiści2 (Metodyści, Bracia plymuccy, Bracia Morawscy, Armia Zbawienia)
 • Separatyści3(Purytanie, Pielgrzymi)
 • Niezależni

Same te słowa wywołują ciarki na plecach współczesnych typów papieskiego usposobienia. Dziś jednak wielu z nich zostało pociągniętych pod niebiblijna unie z papiestwem, choć każdy (i zawsze!) z ruchów Protestanckich zawsze wierzył, iż papiestwo i katolicyzm są zepsuci i nie są Chrześcijanami!

Początki tych obchodów można śledzić do roku 1621. Tam w kolonii Plymouth osadnicy świętowali zbiory. William Bradford w Proklamacji z 1623 r. dziękował Bogu za zbiory oraz ochronę i prosperowanie w Ameryce:

Jako ze wielki Ojciec dal na tego roku obfite żniwa…sprawił, ze las obfitował w zwierzynę, morze w ryby…chronił nas przed plądrowaniem dzikich, zachował nas od plag i chorób, dal nam wolność do czczenia Boga wg dyktanda naszego sumienia…”4

Dzień Dziękczynienia stal się Narodowym Dniem Dziękczynienia w roku 1789, deklarowany przez Jerzego Waszyngtona. Od lat 1940′ Prezydent Ameryki zaczął ‚przebaczać indykom’. 5 Korupcja oraz katolicyzm, który wdarł się do Ameryki wypaczył znaczenie Dziękczynienia.

Pielgrzymi chcieli aby Ameryka była wolna od katolickiego bałwochwalstwa. Odcinali się od papieskich świat jak: Wielkanoc czy Święta Bożego Narodzenia. 6 Interesujące jest to, ze Protestanci ogłaszali tzw dzień uniżenia, postu i modlitwy, aby zażegnać kataklizmy. Gdy coś działo się, Protestanci gromadzili się i wzywali Boga. Dzisiaj wielu odrzeka się od ‚źle kojarzącego się słowa: Protestant’ i jak widać wraca do bagna z którego parę/ parędziesiąt lat wyszli. Dziś wielu w Ameryce tarza się w brudzie tego świata, łączy się w ekumenizm a kataklizmy, strzelaniny w szkołach itd. przypisują wszystkiemu innemu niż ICH odstępstwu od Słowa i Ducha!

Ich liderzy zboczyli od Biblii i kroczą drogą ekumenii z Rzymem i brudem tej ery.

 • Twoi wieszczkowie przepowiadali ci urojone i próżne rzeczy, nie odsłaniali twojej winy, aby odmienić twój los, lecz przepowiadali ci słowa złudne i zwodnicze.”Biblia Warszawska, Lamentacje 2:14
 • Prorocy twoi opowiadalić kłamstwo i marność, a nie odkrywali nieprawości twojej, aby odwrócili pojmanie twoje; aleć przepowiadali ciężary, kłamstwa i wygnanie.”Biblia Gdańska
 • Twoi prorocy (nabiy’ )widzieli(chazah ) rzeczy próżne (shav’ – puste, próżne, fałszywe, nicość) i niemądre (taphel )- nie obnażyli(galah) twojej niegodziwości(avon) aby odwrócić twoja niewole(sheb-ooth’ ). Oni widzieli dla ciebie fałszywe ciężary (shav’ mas’eth ) i przyczyny wygnania(madduwach)” Biblia Króla Jakuba z numerami Strong.

Pierwszy upadek, który zaliczyli Protestanci w Ameryce było pozwolenie aby katolicyzm się rozprzestrzeniał! Purytanie atakowali Święta Bożego Narodzenia jako :7”pozostałość po papieskim bałwochwalstwie”. Cotton Mathers wskazuje na demonizm związany z ta celebracją.8 Święta Bożego Narodzenia przygotowały drogę do papieskiej ekumenii w naszych czasach.

Stad mamy dziś ekumeniczne święto Biblii, ekumeniczne modły, ekumeniczne modły za prześladowanych ‚chrześcijan’, ekumeniczna drogę krzyżowa czy chociażby ekumeniczna Wigilie!Po roku 2017 dojdzie Ekumeniczna Reformacja!

Zielonoświątkowy pastor Witold Kantorek ze zboru Parakletos z Fromborka ubiera choinkę, śpiewa papieskie kolędy itd9.10 I grał katolicki zespół!

Nad przebiegiem Ekumenicznego Kolędowania czuwał pastor Wojciech Gajewski, który w dość oryginalny sposób zapraszał kolejnych kolędników i zapowiadał ich występy. ”

Pastor Aleksander Matwiejczuk z kościoła Zielonoświątkowego „Zbór Betlejem” w Pile zrobił to samo. 11 Inni, jak pastor zboru w Mrągowie podążają w tym kierunku. 12(zwodzone są również kobiety! „po raz kolejny siostry uczestniczyły w ekumenicznym Światowym Dniu Modlitwy kobiet ”)

Nasz pastor, wraz z innymi duchownymi, przedstawił po krótce zbór zielonoświątkowy, inni swoje społeczności. Później, w świetlicy parafialnej odbyło się spotkanie przy kawie i herbacie, cieście. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, poznawaliśmy się wzajemnie, rozmawialiśmy,żartowaliśmy. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze. Obecni byli przedstawiciele różnych parafii katolickich, kościoła ewangelicko- augsburskiego, prawosławnego i zielonoświątkowego.

Interesującym faktem jest to, ze Purytanie wierzyli w wyganianie demonów! Wystarczy poczytać o osobach jak Thomas Jollie, Richard Frankland, Oliver Heywood, Arthur Hildersham czy John Darrell.

Dzisiaj nie obchodzą tego święta, ani nie wyrzucają demonów! Obchody stały się dniem jedzenia indyków, Prezydent ‚wybacza’ zwykle śmiesznie nazwanemu indykowi:

Prezydent Ameryki

Rok

Nazwa indora

Ronald Reagan

1987

Charlie (charlie oznacza tez głupek)

Bill Clinton

2000

Jerry the Turkey

George W.Bush

2001

Liberty, Freedom

George W.Bush

2002

Katie, Zack

George W.Bush

2003

Stars, Stripes (gwiazdy i pasy flagi USA)

George W.Bush

2004

Biscuits, Gravy

George W.Bush

2005

Marshmallow, Yam

George W.Bush

2006

Flyer, Fryer

George W.Bush

2007

May, Flower

George W.Bush

2008

Pecan, Pumpkin

Barry Soetoro

2009

Courage, Carolina

Barry Soetoro

2010

Apple, Cider

Barry Soetoro

2011

Liberty, Peace

Barry Soetoro

2012

Cobbler, Gobbler

Barry Soetoro

2013

Popcorn, Caramel

Barry Soetoro

2014

Cheese, Mac

Barry Soetoro

2015

Tom One , Tom Two

Nie zapominajmy o tym, ze osoby jak:

 • John Bunyan
 • Oliver Cromwel
 • Jonathan Edwards
 • William Bradford

byli Purytanami. Cotton Mathers, Jonathan Edwards, John Bunyan i inni uważali papieża za Antychrysta. John Bunyan opisał Papieża jako symbolu katolicyzmu w „Wędrowce Pielgrzyma”. Pojawia się tam także bestia o siedmiu głowach.

Pozostaje zadać pytanie: Czemu by mieli Zielonoświątkowcy czy Charyzmatycy odcinać się od ich korzeni w Protestantyzmie, a podążać za papieskimi tworami? Nie zapominajmy, iż przyjście do zbawienia z laski właśnie pochodzi z Protestantyzmu.

Dwie (zapomniane?)podstawy na których budowany jest Kościół Zielonoświątkowy oraz Ruch Charyzmatyczny:

Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej. ”Jezus w Mateusza 22:29

Autorytet Pisma, zbawienie z Łaski

(Protestantyzm)

Chrzest w Duchu Świętym, dary Ducha, moc, ponad-naturalne języki, cuda, znaki, uzdrawianie, uwalnianie od demonów, walka duchowa!

(Dzień Pięćdziesiątnicy)

Skąd nagle podchody pod zwiedzenie i zaprzeczanie Pisma i mocy? Kto i dlaczego pcha wierzących do systemu, który nie zmienił się po dziś dzień i nie przyniósł nic innego jak zwiedzenie, biedę, choroby, przekleństwo, zabobony, ‚uświęcanie’ pogaństwa?

Pośród dzieci Bożych zakradli się fałszywi nauczyciele, pastorzy, prorocy, ewangeliści, apostołowie…Ostrzeżenie Pawła dudni dziś i rozchodzi się echem dla tego pokolenia!

Tacy bowiem są fałszywymi (niezgodny z prawdą , obłudny , podszywający się pod kogoś [PWN])apostołami, pracownikami zdradliwymi(grożący niebezpieczeństwem, choć sprawiający wrażenie bezpiecznego [PWN]), którzy tylko przybierają postać (podać się fałszywie za kogoś [PWN])apostołów Chrystusowych. (14) I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. (15) Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki. ”2 list do Koryntian 11

Wróg jest dziś wyrafinowany, skrytobójczy, judaszowy. Słodki i uczynny, głoszący z zaparciem Pismo, urabiający łokcie i …wtrącający ‚od niechcenia’ ekumeniczne haki…zmierzający do zmiany postrzegania…Wszędzie ich wiele, prześcigający się w gorliwości…religia pełną para…ale zdradliwi jak Judasz.

Jeśli nie poznałeś jeszcze Pana Jezusa Chrystusa, zaproś Go dziś do serca i życia. Wyznaj Mu twoje grzechy. Wolaj o chrzest w Duchu Swietym! (Poczytaj Dzieje Apostolskie 2 oraz 19).

Amen!

Koniecznie obejrzyj:

Były Jezuita,Alberto Rivera-Kościół Zielonoświątkowy,Katolicka Odnowa oraz Światowa Rada Kościołów

https://www.youtube.com/watch?v=-1v5_DmW0lk

Nury Rivera, żona byłego Jezuity,Alberto Rivera-Prawda o Alberto

https://www.youtube.com/watch?v=98TXep8XMNw

Język

Dzień Dziękczynienia

Angielski

Thanksgiving Day

Portugalski

Ação de Graças

Rosyjski

Den’ blagodareniya [День благодарения]

Hiszpański

Día de Acción de Gracias

Francuski

l’Action de grâce

Słowacki/Czeski

Deň vďakyvzdania/Den díkůvzdání

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s