Nów i Pełnia- religia pogan

Nów i Pełnia- religia pogan

Nów i Pełnia- religia pogan

(Pobierz pdf!)

Strzeżcie usilnie dusz waszych, gdyż nie widzieliście żadnej postaci, gdy Pan mówił do was na Horebie spośród ognia, (16) abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety, (17) czy w kształcie jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, czy w kształcie jakiegokolwiek skrzydlatego ptaka, który lata pod niebem, (18) czy w kształcie czegokolwiek, co pełza po ziemi, czy w kształcie jakiejkolwiek ryby, która jest w wodzie pod ziemią, (19) i abyś, gdy podniesiesz swoje oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, cały zastęp niebieski, nie dał się zwieść i nie oddawał im pokłonu, i nie służył im, skoro Pan, twój Bóg, przydzielił je wszystkim ludom pod całym niebem. (20) Lecz was zabrał Pan i wyprowadził z żelaznego pieca, z Egiptu, abyście byli mu jego własnym ludem, jak to jest dzisiaj. ”Ks. Powt. Prawa 4

„Ignorancja, to klątwa pochodząca od Boga. Wiedza, to skrzydło, dzięki którym ulatujemy do nieba”William Shakespeare

Diabeł przez wieki prowadził swoje religie wokół planet, gwiazd, ruchów słońca i księżyca. To co Bóg stworzył naturalnie, szatan wplótł w swój system i stworzył ich czczenie, po to aby opanować demonicznie ludzkość.

Wędrówka słońca po widnokręgu powoduje, ze zmieniają się pory roku. W dni w które mamy astronomiczne zmiany por roku- szatan i upadłe anioły stworzyły festiwale. Do tego dochodzą tzw znaki zodiaku, widoczność rożnych planet czy gwiazd w rożnych porach roku (np. Plejady) czy chociażby zmiany faz księżyca.

Słonce:

Równonoc wiosenna- Akitu

Przesilenie letnie- Noc Kupały

Równonoc jesienna-

Przesilenie zimowe- Jul

oraz 4 dni w połowie między każdym z nich! Razem 8 sabatów czarownic.

Zmiana por roku oznacza zmianę urojonego zodiaku: Wodnik, Ryby, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec.

http://www.planetarium.toya.net.pl

Księżyc:

http://36.media.tumblr.com

New Moon- Nów

Fist Quarter- Pierwsza Kwadra, prawa strona księżyca jasna

Waxing Crescent- Przybywający Półksiężyc

Waning Crescent- Ubywający Półksiężyc

Third Quarter- Trzecia Kwadra, oświetlona lewa strona księżyca

Waning Gibbous- oznacza, ze widoczny księżyc jest większy od półokręgu. Ubywający i wypukły księżyc.

Waxing Gibbous- Przybywający i wypukły księżyc

Full Moon- Pełnia

W światku okultyzmu fazy księżyca są używane do rzucania konkretnych czarów. W religii Wicca i pogaństwa, w każdą pełnię jest tzw esbat. W 2015 roku mamy 13 pełni księżyca, które są również nazwane rożnymi nazwami.

http://www.space.com/16830-full-moon-calendar.html

http://www.space.com/30414-full-moon-tonight-previews-lunar-eclipse.html

Data:

Nazwa pełni księżyca:

4 Styczeń Wilka
3 Luty Śniegowy
5 Marzec Robaka
4 Kwiecień Różowy
3 Maja Kwiatowy
2 Czerwca Truskawkowy
1 Lipca Kozła
31 Lipca Niebieski
29 Sierpień Jesiotra
27 Wrzesień Żniw
27 Październik Łowcy
25 Listopad Borsuka
11 Grudzień Zimna

Fazy księżyca i rodzaj magii, zaklęć:

Przybywający

Pełnia

Ubywający

Nów

Pieniądze, praca, miłość, napływ materialnych dóbr Leczenie, rozwój magicznych ‚zdolności’ Eliminowanie negatywnych ludzi bądź związków, redukowanie. Oczyszczanie, wyznaczanie ‚świętej przestrzeni’, harmonia, pokój.

Oznacza to, ze czarownice i poganie robią rożne zabiegi magiczne i jest to istotna wiedza jeśli chodzi o walkę duchowa. Czas ich rytuałów może oznaczać zwykle czas, gdy większość ludzi śpi, co może spowodować koszmary bądź inne senne interwencje.

Jedna ze stron promująca satanizm opisuje, ze podczas nowiu oraz pełni księżyca jest więcej ‚magicznej energii’ niż podczas innych faz. Aleister Crowley napisał nowele pt: Moonchild (Dziecko księżyca), a Jack Parsons próbował spłodzić takie dziecko używając magicznych rytuałów.

Istnieje jeszcze tzw ‚niebieski księżyc'(blue moon) oraz ciemny księżyc (dark moon). W tym roku mieliśmy ‚niebieski księżyc’ 31 Lipca. W 2016 r. 30 Października będzie tzw Ciemny Księżyc. Strona Wiccan podaje, ze jest to czas na magie destrukcji.

Dodatkowo na zachodzie sprzedaje się mnóstwo książek na temat magii podczas faz księżyca lub nocy. Satanizm używa symboli, w których jest półksiężyc:

wskaźnik miejsca wykonywania czarnej mszy

symbol przelewu/ rytuałów krwi

Islam również używa symbolu półksiężyca oraz gwiazdy. U Sumerów, symbol półksiężyca związany był z demonem Nanna(Sin, ), gwiazda z Innana (Isztar, Wenus) a słonce z Utu (Šamaš). 1

Oczywiście tego rodzaju nauki są wymysłem demonów, po to aby prowadzić pogan do uprawiania demonolatrii, astrolatrii i rzucania czarów/ robienia rytuałów!

Jezus Chrystus dal nam autorytet nad czarami, demonami, inwokacjami czy ewokacjami. Protestanci w Duchu muszą być świadomi walki duchowej, która toczy się mimo ich wiedzy/ niewiedzy!

Proponowane wersety do modlitwy:

 • Gdyż zaklęcie nie ma mocy nad Jakubem Ani czary nad Izraelem ”Ks. Liczb 23
 • Pomoc moja jest od Pana, Który uczynił niebo i ziemię. (3) Niechaj nie da się potknąć twej nodze, Niech nie drzemie stróż twój. (4) Oto nie drzemie Ani nie zasypia stróż Izraela. (5) Pan stróżem twoim, Pan cieniem twoim po prawicy twojej. (6) Słońce nie będzie cię razić za dnia Ani księżyc w nocy. (7) Pan strzec cię będzie od wszelkiego zła, Strzec będzie duszy twojej. (8) Pan strzec będzie wyjścia i wejścia twego, Teraz i na wieki.”Ks. Psalmów 121
 • Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi. ”Ew. Łukasza 10
 • W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego. (11) Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. (12) Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. (13) Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. (14) Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości (15) i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, (16) a przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; (17) weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże. ”List do Efezjan 6
 • Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was. ”List Jakuba 4
 • Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania ”Ks. Ozeasza 4:6
 • A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. ”Ew. Mateusza 13
 • „Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć. (9) Przeciwstawcie mu się, mocni w wierze 1 List Piotra 5
 • Bo chociaż żyjemy w ciele, nie walczymy cielesnymi środkami. (4) Gdyż oręż nasz, którym walczymy, nie jest cielesny, lecz ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej; nim też unicestwiamy złe zamysły (5) i wszelką pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga, i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi, (6) gotowi do karania wszelkiego nieposłuszeństwa”2 Corynthians 10
 • „Cokolwiek byście związali na ziemi, będzie związane i w niebie; i cokolwiek byście rozwiązali na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie. ”Ew. Mateusza 18

Ludzie nie angażują się w walkę duchowa z kilku przyczyn:

 • nie widząc potrzeby aby walczyć
 • nie zdając sobie sprawy ze źródła ich ataków
 • przez fałszywą teologie
 • Bóg mnie automatycznie chroni więc…
 • Jezus zwyciężył szatana, więc…
 • strach przed nazwaniem : fanatyk
 • Niebiblijny światopogląd
 • Zycie umysłem, zmysłami i racjonalizując…
 • Uciekanie przed konfrontacja złego…

Jezus przyszedł by zniszczyć dzieła diabla. Jezus konfrontował siły ciemności, obnażał je, nauczał o nich i wyrzucał/ niszczył ich działanie w ciałach ludzi (choroby, niemoce, klątwy, demonizacja itd.) oraz na zewnątrz. Bez walki duchowej i uwolnienia od demonów nie ma skutecznej ewangelizacji ani zwycięskiego życia.

Przyjmij Jezusa, jako Pana i Zbawiciela. On jedyny pokonał szatana! Rozbroił zwierzchności i moce. On może wybaczyć ci grzechy, złamać ciążące nad tobą klątwy oraz uwolnić cie od dręczących sil ciemności! Wołaj o chrzest w Duchu Świętym, bo Pocieszyciel da ci ponad-naturalna moc i doprowadzi do całej Prawdy!

Amen!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s