14 Luty- Krótka historia Walentynek

Krótka historia Walentynek

Krótka historia Walentynek

(pobierz wlasna kopie w formacie pdf na dysk)

„nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy„1 Kor 13

 

Przytoczę cytat z Encyklopedii Brytannica12:

Święto ma również swoje początki w Rzymskim festiwalu zwanym Lupercalia, który odbywał się w połowie Lutego. Festiwal, który celebrował zbliżającą się wiosnę, zawierał rytuały płodności i łączenie w pary mężczyzn i kobiet za pomocą loterii. Przy końcu 5 wieku, papież Gelazjusz I zastąpił Lupercalia – Walentynkami. Od 14 wieku stal się dniem romansu. ”

Inny wpis w Britannica pisze:

Lupercalia, starożytny rzymski festiwal, który miał miejsce w dniu 15 lutego roku pod zwierzchnictwem korporacji kapłanów zwanych Luperci. Początki festiwalu są niejasne, choć prawdopodobne pochodna jego nazwy – lupus (łac: „wilk”) posiada różnie sugerowany związek z antycznym bóstwem, które chroniło stada przed wilkami oraz z legendarna wilczyca, która wykarmiła Romulusa i Remusa. Jako rytuał płodności, festiwal jest również związany z bogiem Faunem.

Każde Lupercalia rozpoczynały się ofiarą dokonywana przez Luperci z kóz i psa, po czym dwóch z Luperci zostało przyprowadzonych do ołtarza, ich czoła zostały dotknięte krwawym nożem po czym ścierali krew wełną zamoczona w mleku;Rytuał wymagał, aby dwóch młodych mężczyzn się śmiało. Ofiarna uczta następowała potem, po której Luperci wycinali pasy ze skór zwierząt ofiarnych i biegali w dwóch grupach wokół wzgórza Palatynu, uderzając z rzemieni każda kobietę, która szła w ich pobliżu. Cios rzemienia miał uczynić kobietę płodna.3

Zwróćmy uwagę na kilka rzeczy. Po raz kolejny obserwujemy, jak katolicyzm przywłaszczył sobie Rzymski zwyczaj. Lupercalia odbywały się na wzgórzu Palatynu. Palatyn to miejsce historyczne i jeden z 7 pagórków z Objawienia(!) związane z założeniem pogańskiego, wrogiego Biblijnemu Chrześcijaństwu- Rzymu. Data, podobnie jak w przypadku tzw Świąt Bożego Narodzenia jest praktycznie ta sama. Romulus i Remus, to wg mitów synowie Rea Sylwia (kapłanki ) oraz demona Marsa lub Herkulesa.

Wikipedia podaje, ze Lupercus(inaczej Pan, Faun) to demon, na którego część obchodzono Lupercalia 15 Lutego- rocznicy założenia jego świątyni.

Walentynki zostały wprowadzone zastępując pogański zwyczaj.

Prawdziwy Marcin Luter:

Możesz rozpoznać Antychrysta w opozycji do wszystkiego co Chrystus robił lub nauczał ”Marcin Luter, The Babylonian Captivity of the Church.

Jeśli papież rządzi, gdy Chrystus jest nieobecny i nie mieszka w jego sercu, to kim on jest innym od nie-wikariusza Chrystusa. A czym jego kościół rożni się od tłumu bez Chrystusa. Czym jest ten wikariusz innym niż Antychryst i bożek.”Marcin Luter, On the Freedom of a Christian.

Niemożliwe jest by uniknąć tego zła, gdy wiara jest omijana w ciszy i tylko nakazy człowieka są nauczane, jak było to robione przez nachalne, bezbożne i niszczące dusze tradycje papieży i opinie …teologów. Niezliczone liczby dusz zostały zaciągnięte w ten sposób do piekła, abyś mógł rozpoznać dzieło Antychrysta. ”Marcin Luter, On the Freedom of a Christian.

Ale gdy papież lub biskup namaszcza, nadaje tonsurę, wprowadza na urząd, poświecą lub nadaje strój inny niż świecki- może to uczynić hipokrytów i drewniane posagi, ale nigdy nie uczyni Chrześcijan ani ‚ludzi duchowych’”Marcin Luter, Open Letter to the Christian Nobility of the German Nation Concerning the Reform of the Christian Estate.

Mahomet i papież są powiązani razem. Papież i jego motłoch rozpoczyna wojny, morduje, potępia i prześladuje niewinnych …jako prawdziwy Antychryst. I jak papież jest Antychrystem, tak Turek (Muzulmanin) jest diabłem. Modlitwy Chrześcijaństwa są przeciwko OBU…Koran Mahometa jest takim wielkim duchem kłamstwa… ”Marcin Luter, On war against the Turk.

Ciekawe, ze gdy nastała Reformacja, Przebudzenia ludzie zostawiali herezje, wymysły papieskie a zaczęli szukać Prawdy! Po przebudzeniu na Azusa, ludzie zostawiali katolicyzm! Dzisiejsze ‚przebudzeniom’ coś bardzo brakuje. Nie ma głodu Słowa, Prawdy, nie porzuca się herezji, ludzie nie szukają Jezusa, nie pragną Jego ponad naturalnego działania(znaki, cuda, uleczenia, Boza obecność, uwolnienia od demonów itd.)…Cos jest tu bardzo nie tak…

CNBC podaje4, ze pierwsza kartka Walentynowa pojawiła się dopiero w 1415, a historia ‚św. Walentyna’ prawie 80 lat po tej dacie!

Dlaczego by miał Zielonoświątkowiec i Charyzmatyk świętować coś co jest pogańskie a potem przywłaszczone przez papieża. Biblia mówi o miłości i prawdziwa miłość pochodzi od Boga. Jest ona jednak zawsze zwiazana z Prawda: „nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy ”! Nie mogę więc miłować zony, postępując wbrew Pismu.

Miłość najbliższej kobiecie powinniśmy okazywać na co dzień. I musi być to zgodne z Biblia. Moje głoszenie i zachowanie musi prowadzić ja bliżej do Jezusa. Jeśli wyśle jej kartkę z amorkiem, jeśli będę świętował pogaństwo, to jaki wzór mogę ustanowić dla całego domu? Gdy cały świat niezbawionych świętuje w ten sposób i dzień, ja będę miłował wg Pisma.

To wtedy oddaje chwale Jezusowi. To wówczas nie naraża drugiej osoby na popadniecie w bałwochwalstwo i problemy duchowe. Jeśli nie przyjąłeś jeszcze Biblijnego Jezusa do życia, zrób to niezwłocznie. Wyznaj Mu swoje grzechy. Przyjmij wybaczenie. Pojednaj się dziś z Ojcem przez Jezusa, który jest JEDYNYM POSREDNIKIEM między Bogiem a człowiekiem! Pros o chrzest w Duchu Świętym (Dz.Ap 2 oraz 19). Oddaj z serca głośną chwale Bogu!

Chwała Jezusowi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s