Dzień Świstaka w 2015 r- Na dwoje świstak wróżył

Dzień Świstaka w 2015 r- Na dwoje świstak wróżył

Na dwoje świstak wróżył

(Pobierz wlasna kopie na dysk i powiedz innym!)

Podobne:

2 Lutego- Gromnica, Imbolc, Brighit, Candlemass, ‚Matka Boska’ Gromniczna

Ja, Pan, jestem Bogiem waszym. (26) Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć(nachash ) ani czarować.(`anan ) ”Ks. Kapłańska 19

Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów(‚owb ) i do wróżbitów(yid-deh-o-nee’ ), by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu. ”Ks. Kapłańska 20

W dzisiejszych czasach ludzie dalej praktykują zaufanie do wszystkiego innego niż Bóg z Biblii. Ludzie dają się wciągnąć w konszachty z demonami po prostu przez położenie ufności w rzeczach martwych. Istnieją setki metod wróżenia, zwykle zakończone słowem mancja. (np. nekro- mancja). 1 Przykłady:

  • retromancja- wróżenie przez patrzenie za siebie
  • skarpomancja- wróżenie przez stare buty
  • skatharomancja- wróżenie przez śladów żuka
  • spatilomancja- wróżenie przez odchody zwierząt

(Uwaga! To nie żarty ani dowcip!)

Ludzkość od zarania wieków chciała dowiedzieć się co stanie się w przyszłości. Dalekiej lub bliskiej. Ludzie po dziś dzień chcą wiedzieć, jaka będzie ich przyszłość, ‚co powiedziały gwiazdy’, kogo poślubić, jaki czeka ich ‚los’. Diabeł w tym świecie redelegowal ‚metody’ do własnych. Horoskopy i inne metody maja ludziom zadeklarować ich los i narzucić ‚przyszłość’. Ten system jednak nie pokazuje prawdy, a jedynie otwiera człowieka na magiczne myślenie i inwazje demonów.

Współcześni Chrześcijanie maja rożne do tego podejście. Jedni się śmieją i machają ręką, jako rzecz ze Średniowiecza, co oczywiście nie pomoże ludziom. Inni myślą, ze żyjemy dziś w innych czasach i od kiedy przyszliśmy do Jezusa i wołaliśmy o chrzest w Duchu Świętym, cokolwiek nie robimy (jak bałwochwalstwo, seks, formy czarów) jest to ok. Inni jeszcze, jak się okazuje, mówią, ze wyganianie demonów, leczenie chorych to błahe podstawy, ale ‚szczyty dojrzałości Chrześcijańskiej’ to zaganianie ludzi do budynków, budynkowe savoir-vivre i chodzenie jak pies kolo nogi pastora. (Moja sugestia: pokażcie mi wskrzeszenia z martwych, ludzi wstających z wózków, znajomość demonologii i okultyzmu, która rozbija wroga, spektakularne uwolnienia od demonów jak i wiedzę na temat uwolnienia. Dla wielu uwolnienie to ‚nałożenie rak'(Jezus nigdy nie nakładał rak na osobę zdemonizowana! Ani razu!), osoba pada na ziemie i bliblibliblibli- ‚wszystkie demony poszły hej-hej, ho-ho’). Co jednak gdy osoba wychodzi z głębokiego satanizmu? Co gdy osoba była latami programowana?Pamiętajmy, ze diabeł nie śpi, i niczym wyścig zbrojeń wciąż ‚szlifuje swoja technikę’! Biblia mówi: mój lud jest zgubiony przez brak wiedzy. Padanie osoby na podłogę- NIE GWARANTUJE,ze diabeł wyszedł! Potrzeba tu wiedzy duchowej i rozeznania w Duchu Świętym!)

Innym jeszcze błędem jest myślenie: Przyszedłem do Jezusa, zostałem ochrzczony w Duchu i…demony automatycznie (choć nie wiedza jak) wyszły! Oto kolejna niebiblijna filozofia. Każda osoba, która się nawraca powinna przejść uwolnienie od demonów, by pozbyć się nagromadzonego przez wieki (generacyjne przekleństwa) oraz we własnych ‚zabawach’ balastu duchowego.

Demonologia, wyganianie demonów i walka duchowa są najbardziej niezrozumianymi i pomniejszanymi Biblijnymi służbami naszych czasów! Niektórzy są nieuwolnieni, bo nie rozeznane są ‚głębiny szatana’.

Dzień Świstaka w 2015 r.

W poprzedniej publikacji poruszałem sprawę genezy Dnia Świstaka. Obojętnie jak niedorzeczne wydaje się to ludziom, wielu wierzy w te rzeczy. W tym roku jednak pojawiła się ‚rozbieżność we wróżbach’. Niejaki świstak z Pensylwanii o nazwie Punxsutawney Phil miał wygrzebać się z nory, zobaczyć ‚swój cień’ 2(co jest typem wróżb zwanym umbromancja- od umbra lub sciomancja- od skia)

To ma wywróżyć 6 tygodni zimy więcej.

Wg Washington Times w Ameryce i Kandzie jest więcej takich świstaków:

Nazwa świstaka

Miejsce:

Wróżba

Punxsutawney Phil34 Pensylwania 6 tygodni zimy więcej. Phil użarł gościa w palca w 2015.5
General Beau Lee Atlanta, Georgia. Otrzymał honorowy doktorat z Uniwerku w Georgii. Jego tytuł to doktor przepowiadania pogody. Wczesna wiosna6
Wiarton Willie7 Ontario, Kanada Wczesna wiosna
Sir Walter Wally8 Raleigh, Północna Karolina Wczesna wiosna
Jimmy9 Sun Praire, Wisconsin Wczesna wiosna10 Jimmy capnął burmistrza Jonathana Freunda za ucho. (Wideo pod linkiem)
Staten Island Chuck lub Charles G. Hogg Nowy Jork Wczesna wiosna. Jak się okazuje, w 2014, upuszczony świszcz nie był oryginalnym Chuck’iem ale była to Charlotte.11 De Blasio w tym roku był trzymany na dystans. Czemu? Zobacz wideo.
12Birmingham Bill Birmingham, Alabama Nie startuje w tym roku.
Winnipeg Willow13 Winnipeg, Kanada Wczesna wiosna
Potomac Phil14 Waszyngton D.C 6 tygodni zimy więcej
Shubenacadie Sam Nowa Szkocja, Kanada 6 tygodni zimy więcej
Brandon Bob Manitoba, Kanada
15Manitoba Merv (lalka) Manitoba, Kanada Wczesna wiosna
Gary the Groundhog Ontario, Kanada
Balzac Billy16 Alberta, Kanada Wczesna wiosna
Buckeye Chuck17 Ohio, USA Wczesna wiosna
Chuckles the Eighth Connecticut, USA 6 tygodni zimy więcej
Snerd18 Garner, Karolina Północna 6 tygodni zimy więcej
Gus Ateny, Grecja 6 tygodni zimy więcej

Dzień Świstaka ma pochodzić z Niemiec. 19 Emigranci niemieccy, którzy osiedlili się w Pensylwanii, wprowadzili ta tradycje, tylko nie ze świstakiem ale…jeżem. Wikipedia podaje niemieckie nazwy na to ‚święto’ jako Grundsaudaag lub Murmeltiertag.

Oczywiście, prawdopodobieństwo, ze świstak zobaczy cień jest 50/50, tak jakbyś wziął monetę i sprawdził czy będzie to orzeł lub reszka. Biblia jednak podaje tego typu pytania o przyszłość jako wróżba i to samo sprowadza na ludzi przekleństwo.

System wróżb pochodzi z Babilonu i możemy zobaczyć mentalność króla Babilońskiego zaczym poszedł na wojnę:

Bo król babiloński stoi na rozdrożu, na początku obydwu dróg, aby radzić się wyroczni(qecem ): Potrząsa(qalal   – jasność) strzałami(chets ), radzi się bałwanów(ter-aw-feme’ ), bada (raw-aw’ )wątrobę(kabed ). W jego prawej ręce jest wyrocznia: „Jeruzalem”, że ma otworzyć usta do morderczego okrzyku, wydać głośny okrzyk bojowy, ustawić tarany przeciwko bramom, usypać wał, zbudować wieże oblężnicze. ” Ez 21:26

Rozdroża (em derek)od dawna były miejscami kontaktu z ‚zaświatami’. Wikipedia podaje, ze Merkury czy Odyn był czczony na rozdrożach. 20 W voodoo ludzie przychodzą o północy na rozdroża by spotkać ‚czarnego człowieka’ aby otrzymać pewne zdolności. Na Haiti, demonem rozdroży jest papa Legba, który jest ‚odźwiernym’ do świata duchowego. 21 W Rzymskiej mitologi Trivia nawiedzała rozdroża podobnie jak Grecka Hekate.

Belomancja to wróżba za pomocą strzał natomiast badanie wątroby pod względem wróżb to hepatoskopia lub hepatomancja. Utu (w Sumerze)/Šamaš (Akad) był związany z wróżbami. Ludzie po prostu praktykują religie z Babilonu gdy ociekają się do tego typu zabobonów. W Mezopotamii nawet istniała ‚sztuka wróżbiarza’ zwana Bārûtu. 22

Jaka więc jest różnica między wróżeniem ze zwierza a braniem wątroby i wyciąganiem na jej podstawie wniosków? Oczywiście żadna.

W oczach Jezusa to wciąż czary, zabobony i magia. Polecam każdemu, kto para się tym (lub parał za młodu) aby pokutował przed Bogiem, złamał klątwy związane z wróżeniem (lanie wosku, karty, deseczka ouija itd.) oraz wygonił z siebie demony. Każdy Biblijny kościół Protestancki powinien wiedzieć jak usłużyć w tego typu kwestiach.

Jeśli nie przyjąłeś jeszcze Jezusa, albo jesteś letnim Chrześcijaninem, powróć dziś do Jezusa. Módl się z serca:

Jezus, wierze, ze umarłeś za mnie tam, na krzyżu Golgoty przed 2000 lat. Poszedłeś tam dla mnie i za mnie zawisnąłeś na krzyżu, Ty niewinny by wziąć moje liczne grzechy. Wybacz mi moje występki. Wierze, ze Twoja przelana krew ma moc uczynić mnie teraz, gdziekolwiek jestem, białym jak śnieg. Wejdź do mojego serca i zostań Panem mojego Życia, Mesjaszem Zbawicielem. Napełnił mnie obiecywanym dla każdego Chrześcijanina Duchem Świętym (Dzieje Apostolskie 2). Chwała Jezusowi!

Uwolnij mnie także od klątw, które przyszły ze względu na moje nieposłuszeństwo. Deklaruje się wyrzucić z domu wszelkie przedmioty okultyzmu. Chce poznać Twoje Słowo. Uwolnij mój umysł od kontroli umysłu i myślenia magicznego. W imieniu Jezusa!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s