Ekumenia bazuje na fałszywych przesłankach I zaprzeczaniu- katolicyzm się nie zmienił…

Ekumenia bazuje na fałszywych przesłankach I zaprzeczaniu- katolicyzm się nie zmienił…

Ekumenia bazuje na fałszywych przesłankach I zaprzeczaniu- katolicyzm się nie zmieni

(Pobierz pdf na dysk!)

Mamy nowy rok. Oto kolejny rok za nami. Jeśli sięgniemy wstecz do historii, dowiemy się paru ciekawych rzeczy. Jak się okazuje przychodzi nam żyć w rzeczywistości, która ciągle jest zmieniana.

W Mezopotamii, nowy rok był świętowany w czasie równonocy wiosennej. Egipcjanie, Fenicjanie i Persowie, świętowali nowy rok w czasie jesiennej równonocy. Grecki nowy rok wypadał podczas przesilenia zimowego. Hindusi celebrują święto w Gru/ Sty zwane Thiruvathira1 i w liczbie lat istnienia wszechświata przeszli nawet ewolucje- 132 tryliony lat! Nasa podaje nam między 12-14 miliardów lat! 2 U Egipcjan nowy rok zaczynał się 20 Lipca, podczas heliakalnego wzejścia Syriusza.

W Rzymie kalendarz się zmieniał. W kalendarzu Romulusa rok zaczynał się w równonoc wiosenna. Numa zreformował ten kalendarz około r 713 przed Chrystusem. Juliusz Cezar, jako Pontifex Maximus dokonał kolejnej reformy kalendarza w 46 przed Chrystusem.

Kalendarz Romulusa

Kalendarz Numy

Juliański

Gregoriański jako reforma kalendarza Juliusza Cezara w 1582.

Ianuarius ku czci Janusa

Ianuarius ku czci Janusa

Tak samo jak w Juliańskim!

Februarius

Februarius

Martius (Nowy Rok) ku czci Marsa

Martius

Martius

Aprilis ku czi Fortuny Virilis

Aprilis

Aprilis

Maius ku czci Maji

Maius

Maius

Iunius ku czci Junony

Iunius

Iunius

Quintilis= 5

Quintilis

Iulius na część Juliusza Cezara

Sextilis=6

Sextilis=6

August na część Oktawiana Augusta (8 r. przed Chrystusem)

September=7

September=7

September=7

October=8

October=8

October=8

November=9

November=9

November=9

December=10

December=10

December=10

Między kalendarzem Juliańskim a Gregoriańskim (ustanowionym przez Pontifexa Maximusa- papieża Grzegorza XIII) jest 13 dni różnicy. Obydwa pochodzą z Imperium Rzymskiego! Wielka Brytania adoptowała papieski kalendarz w 1752 r. Podobnie i Imperium Brytyjskie (USA). Szwecja przyjęła ten kalendarz rok po nich. Generalnie Protestanckie kraje nie chciały go przyjąć, twierdząc, ze to spisek papieski.

W innych krajach świętują Nowy Rok w rożnych datach. W Chinach- 19 Luty i rok kozła, w Babilonie był to 1 Kwiecień. Wietnam świętuje 19 Lutego, Kambodża- 17 Kwietnia. Żydzi świętują nowy rok (Rosh Hashana) w 2015- 13 września.

Rok 2015 w innych kalendarzach:

Kraj/ naród

Data:

Asyria

6765

Bizancjum

7523–7524

Chiny

4712 lub 4652

Izrael (wg Biblii pierwszy miesiąc to Abib/ Nisan)

5775–5776

Korea

4348

Tajski

2558

Joruba

10056

Nepal

2071

Kurdowie

2627

Przed wprowadzeniem Juliańskiego czy Gregoriańskiego kalendarza wiele krajów używało kalendarzy pogańskich.

Papiestwo próbuje dostosować wszystko pod ich modle.

Papiestwo się nie zmieniło i nie zamierza…

Podczas wizyty w Turcji, Franciszek skłaniał głowę w kierunku Mekki, twarzą ku wschodowi i ściągnął buty aby oddać część Allahowi. Watykan skomentował to jako „moment cichej adoracji przez bogiem”3! W Mecce znajduje się pogańska świątynia zwana Kaaba (niegdyś dom dla 360 demonów staroarabskich). Modlił się razem z wielkim mufti w Błękitnym Meczecie. Oto cala ekumenia…

Jak skończył jedno bałwochwalstwo to zwrócił się ku drugiemu- tym razem do prawosławnego Bartłomieja I zwanego „Jego Świątobliwość Bartłomiej I, Arcybiskup Konstantynopola – Nowego Rzymu i Patriarcha Ekumeniczny”, który ma być ‚głową’ 300 mln ślepców prawosławnych na świecie. Franciszek nawoływał do międzyreligijnego dialogu, a prezydent Turcji oskarżał zachód o ‚Islamofobie’- ‚fobie’ przed terroryzmem! Podobnie jak między Luteranami a Watykanem45, Bartłomiej podpisał z antychrystem Wspólna Deklaracje. 6 Tam pisze: „Muzułmanie i Chrześcijanie są zobowiązani do wspólnej pracy na rzecz prawa, pokoju i szacunku…”. 18 Grudnia 2014 do Watykanu przydreptała delegacja Niemieckiego Luterańskiego Kościoła Ewangelicznego! 7

1 Stycznia 2014 r. Franciszek celebrował msze na część Królowej Niebios.8 9 Franciszek przypomniał, ze chrzest czyli pokropienie woda niemowląt, ‚odnowił ich do nowego życia’. Kościół- matka (zauważcie podobieństwa z Objawieniem! ) jest wzorowany wg Franciszka, na właśnie królowej niebios, Maryi!

A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. (5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. (6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo. (7) I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów. (8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie. ” Objawienie 17

Papa kontynuuje: „Dzięki chrztowi jesteśmy wprowadzeni do relacji z Bogiem..”. Następnie modli się do królowej niebios: „Do Maryi…i matki naszej przynosimy nasze intencje. Prosimy abyś rozłożyła płaszcz matczynej ochrony nad każdym z nas (katolicy i ‚Protestanccy’ ekumenicy) w nowym roku. ‚O święta matko boża… Dziewico’”.

Wbrew temu, ze jak widać nawet u Zielonoświątkowców wyśmiewają się z idei ze katolicyzm to Antychryst (stad lezą do Watykanu rokrocznie. Wg statystyk Miasta na 7 Wzgórzach- w 2014 r miało odwiedzić to miasto prawie 6 mln ludzi!10 (Ilu Protestanckich pastorów w przebraniu lub nie ślęczało pod bałwanem?)) We Wrześniu 2014 roku papież nauczał jak to królowa niebios ‚cierpiała u stop krzyża’11 Jako ‚Nowa Ewa’ ‚stała się matka’ bo cierpiała. Dodaje :”te dwie kobiety- Maryja i kościół”.”Dwie kobiety i dwie matki- a obok nich, dusza, która…jest kobieca podobnie jak Maryja i kościół”. Oto herezje w 2014 r.! Co więc tam pomorze w dialogu robi? Myślę, ze idą z powrotem do kałuży z której wyleźli! Papież wystawił również wafel do ‚adoracji’ dla ‚wiernych’. Jeden z ekumenicznych/ katolickich pastorów, którzy chcą zaprowadzić KZ do katolika jest Adam Ciucka. Jego stan duchowy odzwierciedla jego strona www:12

O, jaki ‚piękny’ obraz Maryjny! Pastor tęskni za bałwanami! Inny KZ w którym są ‚piękne witraże’ jest Zbór Parakletos:

Pod spodem pisze: „Matka mojego Pana” a w tle katolicki/ prawosławny obraz nie Marii, która nie żyje i nie wiadomo jak wyglądała, ale właśnie Królowej Nieba!

Pierwsza Ewa upadla zwiedziona wężem- szatanem. ‚Druga Ewa’, która stawia się jako droga do Jezusa, jest szatanem we własnej skórze. Jak widzimy, papież ‚oferuje nowa ewangelie’, której Jezus nie głosił i nie znal! To ewangelia poza Biblijnym Chrystusem!

Oto mamy do czynienia z Babilonem i matka wszetecznic, kościołem Nimroda! Kiedy patrzysz na ta szkaradę widzisz…Innane/ Babalon…matkę nierządu! A na rekach jest Dumuzid. Jako ‚bogini wojny’ prowadziła Jezuitów i inne zakony do wytrzebiania kultur naokoło. Oto twórczyni Inkwizycji! Twórczyni ‚świętej prostytucji’- Jezebel z ks Objawienia! Jej nierząd przekłada się na pedofilie i homo ale i na nierząd duchowy- bałwochwalstwo, herezje, pogaństwo, prorokowanie w innym duchu!

Ci co chodzą za ‚matka’ w Protestantyzmie staja się wszetecznicami/ nierządnicami jak i ona. Shiqquwts shamem lub bdelugma eremosis (obrzydliwość przynosząca spustoszenie) ma stanąć tam gdzie nie jest jej miejsce. Najpierw do serc ludzkich, a potem do zborów. Następnie do Izraela! KZ w przyszłości:

Pokutuj i wierz Ewangelii!

Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s